Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Alstom dostarczył, prosto z Chorzowa, pierwszy skład metra dla Dubaju

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
20-11-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Alstom, lider konsorcjum ExpoLink, dostarczył dubajskiej RTA pierwszy z 50 składów pociągów Metropolis, które będą kursować na czerwonej i zielonej linii metra w tym mieście. Pociąg, wyprodukowany w fabryce w Chorzowie – jednym z największych zakładów Alstom na świecie – trafił do Dubaju z niemieckiego portu Bremerhaven. W ciągu kilku najbliższych miesięcy Alstom przeprowadzi wstępne próby statyczne i dynamiczne w zajezdni.

W 2016 roku konsorcjum ExpoLink pod przewodnictwem Alstom, w skład którego wchodzą również ACCIONA i Gulermak, podpisało umowę z RTA na zaprojektowanie i wykonanie przedłużenia czerwonej linii metra w Dubaju oraz na modernizację systemów istniejącej linii. Całkowita wartość projektu, znanego również pod nazwą Route 2020, wynosi 2,6 mld euro, a rozpoczęcie eksploatacji komercyjnej planowane jest na rok 2020 rok, czyli planowane tam World Expo.

– Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc terminowo przekazać RTA pierwszy skład Metropolis. Jest to kluczowy etap w prestiżowym projekcie, który zapewni mieszkańcom Dubaju i odwiedzającym niezawodny, wygodny i przyjazny środowisku system metra tuż przed World Expo. Alstom dąży do tego, aby być bliskim, długoterminowym partnerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – powiedział Didier Pfleger, Starszy Wiceprezes Alstomu na Bliski Wschód i Afrykę.

Zakres odpowiedzialności Alstomu obejmuje dostawę całego systemu metra, w tym 50 składów pociągów Metropolis, zasilanie, zautomatyzowany system sterowania, komunikację i bezpieczeństwo, system automatycznego kontrolowania opłat, prace torowe oraz drzwi ekranowe na peronach wraz z trzyletnią gwarancją na cały system. Dodatkowo Alstom usprawni istniejącą linię metra poprzez modernizację zasilania, systemów sterowania, urządzeń komunikacyjnych i trakcyjnych.

Składy pociągów Metropolis dla Dubaju mają 85,5 metra długości i składają się z pięciu wagonów. Każdy pociąg będzie w stanie przewozić do 700 pasażerów. Komfort zapewnią szerokie przejścia między wagonami, duże drzwi i okna oraz trzy odrębne strefy dla klas Silver, Family i Gold. Ten przyjazny dla środowiska pociąg jest wyposażony w całkowicie elektryczny układ hamulcowy, oświetlenie LED oraz inne innowacje, które obniżają zużycie energii.

Ponad 5500 wagonów Metropolis zostało sprzedanych do 25 miast, w tym do Rijadu, Panamy, Singapuru, Sydney, Sao Paulo, Szanghaju, Barcelony, Amsterdamu, Ćennaju i innych.

W zakładzie w Chorzowie realizowanych jest obecnie 19 projektów dla 10 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Australii, a także są tam produkowane i eksportowane zaawansowane technologicznie produkty. Obecnie całość produkcji trafia na rynek eksportowy, ale Alstom współpracuje z 468 polskimi dostawcami.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Alstom prezentuje makietę metra dla Dubaju

Przestrzeń

Dubaj przedłuża metro na Expo 2020

Przestrzeń

Dubaj przedłuża metro na Expo 2020

Redakcja 10 października 2016

Zobacz również:

Alstom prezentuje makietę metra dla Dubaju

Przestrzeń

Dubaj przedłuża metro na Expo 2020

Przestrzeń

Dubaj przedłuża metro na Expo 2020

Redakcja 10 października 2016

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5