Partnerzy serwisu:
Mobilność

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-12-17 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju
mat. prasowe
Alstom podpisał kontrakt ze spółką Mumbai Metro Rail Corporation Limited (MMRCL) na dostawę systemu sygnalizacji CBTC do obsługi trzeciej linii metra w Bombaju. Kontrakt, który opiera się na podpisanych wcześniej w tym roku umowach na dostawę taboru kolejowego i systemu zasilania dla tej samej linii, jest wart ponad 100 mln euro.

Alstom wyposaży 3. linię metra w system Urbalis 400 – technologię sygnalizacji CBTC najnowszej generacji. Zamówienie obejmuje zautomatyzowany system sterowania metrem (UTO), system komputerowych urządzeń zależnościowych, scentralizowany system nadzoru pociągów, drzwi ekranowe na peronach, a także elektryczny i mechaniczny system kontroli nadzorczej i pozyskiwania danych (E&M SCADA).

– Alstom jest niezwykle dumny z otrzymania tych trzech dużych kontraktów dla 3. linii metra w Bombaju, dzięki czemu staje się preferowanym partnerem w tym prestiżowym projekcie. Tak duży kontrakt na dostawę systemu sygnalizacji jest potwierdzeniem zaufania, jakim darzy nas MMRCL. To doskonała okazja dla Alstomu, aby wykazać się szeroką wiedzą i przybliżyć się do realizacji naszego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji preferowanego partnera miast, państw i operatorów, którzy muszą sobie poradzić z coraz większymi wyzwaniami w zakresie mobilności miejskiej – wskazał Alain Spohr, dyrektor zarządzający Alstomu na Indie i Azję Południową

Urbalis 400 to zaawansowany system sterowania pociągiem oparty na komunikacji, który pomoże zmniejszyć zatory komunikacyjne w Bombaju. Urbalis 400 może pochwalić się sprawdzonym działaniem w ponad 30 miastach na całym świecie. To stale modernizowane rozwiązanie wspiera operatorów miejskich w maksymalizacji ich wydajności i przepustowości, jednocześnie wymagając do swych operacji standardowych systemów zależnościowych. System, zaprojektowany specjalnie z myślą o pociągach metra przewożących bardzo dużą liczbę pasażerów, oferuje znaczny zakres funkcji, które zwiększają częstotliwość i średnią prędkość pociągów.

Historia radiowego systemu CBTC Alstomu, Urbalis, sięga ponad 15 lat wstecz – to 96 miejskich linii kolejowych (ponad 55 jest obecnie obsługiwanych), ponad 3000 km torów, 1100 stacji, 1800 pociągów i 24 państw na całym świecie. Ponad 25% radiowych systemów CBTC na świecie jest obsługiwanych za pomocą rozwiązań Urbalis Alstomu. W Indiach Alstom był pionierem wprowadzenia systemu CBTC, uruchamiając system Urbalis na liniach metra w Koczin i Lucknow.

Wcześniej w tym roku Alstom otrzymał dwa zamówienia na dostawę systemów zasilania i 248 wagonów dla 3. linii metra w Bombaju. Zespół sygnalizacyjny w fabryce Alstom w Villeurbanne we Francji dostarczy systemy sieciowe i sprzęt, urządzenia TCMS i produkty sygnalizacyjne i zapewni zdalną konserwację. Zakład w Saint-Ouen zapewni wsparcie techniczne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ettenhuber wybiera elektryczne Solarisy

Przestrzeń

Ettenhuber wybiera elektryczne Solarisy

inf. pras./ Redakcja 17 grudnia 2018

Karlsruhe. Bombardier dostarczy tramwaje dwusystemowe

Prawo & Finanse

Karlsruhe. Bombardier dostarczy tramwaje dwusystemowe

jd/inf. pras. 17 grudnia 2018

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju

Komunikacja

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju

Redakcja 13 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5