Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-12-17 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczy system sygnalizacji dla III linii metra w Bombaju
mat. prasowe
Alstom podpisał kontrakt ze spółką Mumbai Metro Rail Corporation Limited (MMRCL) na dostawę systemu sygnalizacji CBTC do obsługi trzeciej linii metra w Bombaju. Kontrakt, który opiera się na podpisanych wcześniej w tym roku umowach na dostawę taboru kolejowego i systemu zasilania dla tej samej linii, jest wart ponad 100 mln euro.

Alstom wyposaży 3. linię metra w system Urbalis 400 – technologię sygnalizacji CBTC najnowszej generacji. Zamówienie obejmuje zautomatyzowany system sterowania metrem (UTO), system komputerowych urządzeń zależnościowych, scentralizowany system nadzoru pociągów, drzwi ekranowe na peronach, a także elektryczny i mechaniczny system kontroli nadzorczej i pozyskiwania danych (E&M SCADA).

– Alstom jest niezwykle dumny z otrzymania tych trzech dużych kontraktów dla 3. linii metra w Bombaju, dzięki czemu staje się preferowanym partnerem w tym prestiżowym projekcie. Tak duży kontrakt na dostawę systemu sygnalizacji jest potwierdzeniem zaufania, jakim darzy nas MMRCL. To doskonała okazja dla Alstomu, aby wykazać się szeroką wiedzą i przybliżyć się do realizacji naszego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji preferowanego partnera miast, państw i operatorów, którzy muszą sobie poradzić z coraz większymi wyzwaniami w zakresie mobilności miejskiej – wskazał Alain Spohr, dyrektor zarządzający Alstomu na Indie i Azję Południową

Urbalis 400 to zaawansowany system sterowania pociągiem oparty na komunikacji, który pomoże zmniejszyć zatory komunikacyjne w Bombaju. Urbalis 400 może pochwalić się sprawdzonym działaniem w ponad 30 miastach na całym świecie. To stale modernizowane rozwiązanie wspiera operatorów miejskich w maksymalizacji ich wydajności i przepustowości, jednocześnie wymagając do swych operacji standardowych systemów zależnościowych. System, zaprojektowany specjalnie z myślą o pociągach metra przewożących bardzo dużą liczbę pasażerów, oferuje znaczny zakres funkcji, które zwiększają częstotliwość i średnią prędkość pociągów.

Historia radiowego systemu CBTC Alstomu, Urbalis, sięga ponad 15 lat wstecz – to 96 miejskich linii kolejowych (ponad 55 jest obecnie obsługiwanych), ponad 3000 km torów, 1100 stacji, 1800 pociągów i 24 państw na całym świecie. Ponad 25% radiowych systemów CBTC na świecie jest obsługiwanych za pomocą rozwiązań Urbalis Alstomu. W Indiach Alstom był pionierem wprowadzenia systemu CBTC, uruchamiając system Urbalis na liniach metra w Koczin i Lucknow.

Wcześniej w tym roku Alstom otrzymał dwa zamówienia na dostawę systemów zasilania i 248 wagonów dla 3. linii metra w Bombaju. Zespół sygnalizacyjny w fabryce Alstom w Villeurbanne we Francji dostarczy systemy sieciowe i sprzęt, urządzenia TCMS i produkty sygnalizacyjne i zapewni zdalną konserwację. Zakład w Saint-Ouen zapewni wsparcie techniczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Białystok kupuje 255 biletomatów

Prawo & Finanse

Białystok kupuje 255 biletomatów

Jakub Dybalski 18 grudnia 2018

Ełk: Szykuje się gruntowna przebudowa ul. Wojska Polskiego

Przestrzeń

Ełk: Szykuje się gruntowna przebudowa ul. Wojska Polskiego

Przemysław Farsewicz 18 grudnia 2018

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju

Komunikacja

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju

Redakcja 13 września 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5