Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Alstom dostarczy pociągi Metropolis do obsługi nowej linii na przedmieściach Sydney

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2014-10-27 13:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczy pociągi Metropolis do obsługi nowej linii na przedmieściach Sydney
graf. Alstom
Firma Alstom została wyłoniona jako dostawca pociągów dla Sydney, które obsłużą budowaną linię North West Rail Link na północno-zachodnich przedmieściach miasta. Szybkie połączenia zostaną uruchomione za kilka lat, a pociągi Metropolis będą bezobsługowe.

North West Rail Link to realizowany z dużym rozmachem projekt z zakresu transportu publicznego na terenie Australii. Obejmuje on budowę linii kolejowej, której zadaniem będzie połączenie miejscowości Rouse Hill, Castle Hill i Epping. Linia o długości 23 km będzie miała osiem stacji i przystanków. Pierwotnie miała mieć połączenie z siecią metra, ale ostatecznie wycofano się z tej koncepcji. W ostatnich miesiącach ruszyły prace budowlane.

Kontrakt na operatora linii wygrało konsorcjum Northwest Rapid Transit. Alstom będzie natomiast odpowiedzialny za zarządzanie projektem, zaprojektowanie, produkcję, testy oraz odbiory zarówno taboru, jak i systemu sterowania ruchem. Alstom dostarczy 22 sześcioczłonowe, w pełni zautomatyzowane pociągi Metropolis oraz system sterowania ruchem Communications Based Train Control (CBTC). - System to sprawdzona technologia Alstomu, która zostanie dostosowana do potrzeb Sydney. Pociągi mają za zadanie zapewnić szybkie, bezpieczne i niezawodne połączenia dla mieszkańców północno-zachodnich przedmieść Sydney - powiedział Bernard Joyce, dyrektor zarządzający na Australię oraz Nową Zelandię w Alstom Transport.

W każdym członie pociągu znajdzie się troje podwójnych drzwi na stronę pociągu, które usprawnią wymianę pasażerów. Zastosowane zostaną także duże okna, czy oświetlenie w technologii LED. Pociągi będą monitorowane, z systemem łączności pasażerów z maszynistą. Będzie też dynamiczny system informacji pasażerskiej. Pociągi będą kursowały przy wykorzystaniu systemu Urbalis 400, który pozwala na precyzyjne dotrzymywanie rozkładów i ich wyższą efektywność.

Linia North West Rail Link powinna zostać ukończona w 2019 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Francja. Tramwaj w Le Mans dostał drugą szansę

Komunikacja

Francja. Tramwaj w Le Mans dostał drugą szansę

Łukasz Pastor 01 września 2014

Tramwaj Transmaszholdingu i Alstomu na torach Moskwy

Komunikacja

Tramwaj Transmaszholdingu i Alstomu na torach Moskwy

Łukasz Pastor 25 sierpnia 2014

Powstaje bezpieczna sieć tramwajowa w Dubaju

Przestrzeń

Powstaje bezpieczna sieć tramwajowa w Dubaju

Łukasz Pastor 11 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5