Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-11-14 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja
wiz. Alstom
Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja
Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja
Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja
Alstom dostarczy do Kairu pociągi metra za 876 mln euro. Zapłaci Francja
Egipski Krajowy Urząd ds. Tuneli złożył zamówienie o wartości 876 mln euro na modernizację pierwszej linii metra w Kairze. Alstom, w ramach umowy, dostarczy 55 pociągów Metropolis. Porozumienie obejmuje także 8-letni program utrzymania.

Na targach TransMEA 2021 przedstawiciele Alstom i egipskiego Krajowego Urząd ds. Tuneli (NAT) poinformowali o podpisaniu umowy na zakup 55 pociągów Metropolis (9 wagonów na pociąg) oraz 8-letniej umowy serwisowej. Wartość zamówienia wynosi 876 mln euro – modernizację pierwszej linii metra w Kairze sfinansuje Francja.

Uruchomiona w 1987 roku pierwsza linia metra w Kairze jest najstarszą trasą komunikacyjną, z której codziennie korzysta ok. 2,5 mln pasażerów, poruszających się między El Marq a Helwan. Modernizacje te są częścią planów Egiptu mających na celu zwiększenie i poprawę przepustowości transportu publicznego, jak również komfortu podróży pasażerów.

– To dla nas zaszczyt i zobowiązanie, że możemy brać udział w rozwoju i modernizacji egipskiej sieci miejskiej. Dziękujemy Krajowemu Urzędowi ds. Tuneli za zaufanie – podkreślił prezes Alstom, Henri Poupart-Lafarge. – Alstom Metropolis to sprawdzona, technologicznie zaawansowana platforma. Dzięki 495 wagonom Metropolis większa liczba mieszkańców będzie mogła codziennie dojeżdżać do pracy – bezpiecznie i wygodnie. Dziękujemy panu Kamelowi El-Wazirowi, ministrowi transportu Egiptu, Krajowemu Urzędowi ds. Tuneli, francuskim władzom oraz wszystkim, którzy sprawili, że realizacja tego projektu stała się możliwa – teraz z efektów naszej pracy korzystać mogą mieszkańcy Egiptu – dodaje.

W godzinach szczytu każdy z pociągów będzie mógł obsłużyć 2580 pasażerów. W pociągach zastosowany zostanie system HealthHub – innowacyjne rozwiązanie utrzymania predykcyjnego opracowane przez Alstom. Dzięki ulepszonemu gromadzeniu danych system optymalizuje koszty cyklu eksploatacyjnego – w efekcie pozwala zaoszczędzić do 20% na konserwacji pracy i 15% na zużyciu materiałów.

Prace konserwacyjne realizowane będą na stacji w Kairze i zarządzane lokalnie, co pozwoli na przedstawienie długoterminowych ofert pracy dla miejscowych specjalistów. Plan szkoleń i rozwoju zostanie wdrożony we współpracy z Egipską Spółką Metra (ECM) – operatorem i konserwatorem pierwszej linii metra.

Podpisanie umowy jest następstwem porozumienia zawartego dn. 13 czerwca 2021 r. pomiędzy Bruno Le Maire, francuskim ministrem gospodarki, finansów i odnowy gospodarczej a Kamelem El-Wazirem, egipskim ministrem transportu. Porozumienie określa zasady finansowania umowy zakupu – w celu rozbudowy metra w Kairze, jak również umowy serwisowej.

Pociągi Metropolis zostaną zaprojektowane i wyprodukowane we Francji, w zakładzie Alstom w Valenciennes Petite-Fôret. W ten projekt zaangażują się też inne francuskie zakłady: Le Creusot (integracja wózków i silników), Villeurbanne (systemy informacji pasażerskiej) i Tuluza (inżynieria elektryczna).

Alstom jest partnerem kolei egipskich od 1971 roku. Obecnie Alstom zatrudnia w Egipcie ok. 500 osób i realizuje kilka projektów. Jednym z nich jest konsorcjum, którego zadaniem jest zaprojektować, wdrożyć, obsługiwać i utrzymywać dwie linie jednoszynowe łączące Nową Stolicę Administracyjną i Madinat as-Sadis min Uktubar z Wielkim Kairem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy nowy pociąg w kairskim metrze. Będą kolejne

Komunikacja

Pierwszy nowy pociąg w kairskim metrze. Będą kolejne

Łukasz Pastor 26 lipca 2015

Kolejny odcinek kairskiego metra otwarty

Przestrzeń

Kolejny odcinek kairskiego metra otwarty

Łukasz Pastor 10 maja 2014

Mińsk: Ruszyła budowa trzeciej linii metra

Przestrzeń

Mińsk: Ruszyła budowa trzeciej linii metra

Łukasz Pastor 31 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5