Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-09-13 14:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom dostarczy 248 wagonów metra dla Bombaju
fot. © A.Savin, Wikimedia Commons
Alstom otrzymał spore zamówienie na tabor dla trzeciej linii metra w Bombaju. W sumie firma dostarczy 248 wagonów za ok. 315 mln euro dla pierwszej podziemnej linii metra w tym indyjskim mieście.

Spółka Mumbai Metro Rail Corporation Limited (MMRCL) zawarła z Alstomem umowę o wartości blisko 315 mln euro na dostawę 248 wagonów metra dla trzeciej linii metra w Bombaju. Trzecia linia metra w Bombaju to podziemne połączenie o długości 33,5 km, które zapewni połączenie między najbardziej ruchliwymi i zatłoczonymi dzielnicami Bombaju. Linia będzie posiadać 26 stacji podziemnych i jedną naziemną. Będzie to pierwsza podziemna linia metra w Bombaju i jedno z najdłuższych ciągłych połączeń podziemnych w Indiach.

Podpisany kontrakt jest największym zamówieniem na tabor kolejowy, jakie przyznano Alstom w Indiach w sektorze miejskim. Obejmuje on projekt, dostawę i oddanie do eksploatacji 31 lekkich, w pełni wyposażonych nowoczesnych pasażerskich składów kolejowych, z których każdy składa się z 8 wagonów. Co więcej, Alstom będzie odpowiadać za przeszkolenie obsługi i personelu zajmującego się utrzymaniem systemu trzeciej linii metra. Będzie to także pierwszy przypadek, gdzie wagony metra będą zmotoryzowane w 75%, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Miejskiego, co umożliwi szybkie przyspieszanie i hamowanie, a tym samym zapewni większą wydajność funkcjonowania. Pociągi będą również wyposażone w układ hamulcowy z odzyskiwaniem energii, który pozwoli znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Ponadto będzie to pierwszy projekt bezobsługowego metra w Bombaju i drugi w Indiach (pierwszym jest linia L7/8 w Delhi).

Choć etap projektowania i opracowania wagonów metra będzie realizowany poza ośrodkiem technicznym Alstom w Bengalurze (Indie), to już produkcja 248 wagonów metra będzie miała miejsce w nowoczesnej jednostce produkującej tabory kolejowe zlokalizowanej w Sri City w Ćennaj (Indie).

– Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy wybrani na partnera prestiżowego projektu 3. linii metra w Bombaju. Jesteśmy zobowiązani wspierać naszego klienta w podejmowaniu wyzwań komunikacyjnych w Bombaju, zapewniając niezawodne, zaawansowane i konkurencyjne rozwiązania w zakresie transportu. Z uwagi na fakt, że 75% produkcji w ramach zamówienia będzie realizowane w Indiach, kontrakt ten jeszcze bardziej zwiększa nasze zaangażowanie w inwestycje i rozwój tego kraju oraz strategię „Make in India” – mówi Alain Spohr, dyrektor Alstomu na Indie i Azję Południową.

Podziemna linia, zapewniająca połączenie między najważniejszymi centrami finansowymi w Bombaju, takimi jak Nariman Point, Bandra-Kurla-Complex oraz port lotniczy Króla Śiwadźiego pozwoli rozładować przepełnioną sieć transportu naziemnego oraz zwiększyć mobilność w całym regionie. Również w 2018 roku Alstom wygrał przetarg na dostawy systemów zasilania i telekomunikacji dla 3. linii metra w Bombaju.

Obecnie Alstom realizuje projekty metra w kilku indyjskich miastach, w tym w Ćennaj, Koczin i Lucknow, na potrzeby których tabory kolejowe są produkowane w nowoczesnym zakładzie w Sri City w Andhra Pradesh. W kontekście głównych linii kolejowych Alstom realizuje systemy sterowania i zasilania na potrzeby 343-kilometrowego odcinka wschodniego dedykowanego korytarza transportu towarowego, finansowanego przez Bank Światowy. Zakończył się pierwszy etap budowy nowej fabryki lokomotyw elektrycznych w Madhepurze w stanie Bihar na potrzeby produkcji i dostawy 800 lokomotyw o wysokiej mocy, z kolei lokomotywownia w Saharanpurze jest gotowa do rozpoczęcia działalności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5