Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Alior Bank wypowiada spółce Nextbike umowy kredytowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-25 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alior Bank wypowiada spółce Nextbike umowy kredytowe
fot. Michał Borowski, Nextbike
Po tym jak Nextbike Polska złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, Alior Bank wypowiedział firmie wszystkie umowy kredytowe na łączną wartość blisko 40 mln zł. – Obecnie wszystkie obsługiwane przez Nextbike Polska systemy rowerowe funkcjonują – zapewnia Jakub Giza, dyrektor ds. rozwoju systemów rowerowych Nextbike Polska.

Jak pisaliśmy, zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego. Gwoździem do trumny okazała się pandemia koronawirusa i decyzja rządu o zakazie funkcjonowania rowerów publicznych.

Zmartwienia spółki jednak nie kończą się. Alior Bank wypowiedział spółce Nextbike Polska wszystkie umowy kredytowe. Łączna suma wierzytelności z tytułu umów kredytowych wynosi ok. 39,9 mln zł. Podstawą wypowiedzenia umów jest „zagrożenie upadłością spółki w związku z utratą przez spółkę zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych”. Siedmiodniowy okres wypowiedzenia upływa 29 maja.

– Potwierdzamy, że otrzymaliśmy wypowiedzenie umów kredytowych od Alior Banku. Prowadzimy intensywne rozmowy z bankiem, aby zapewnić spółce finansowanie i czekamy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o restrukturyzację przez sąd. Obecnie wszystkie obsługiwane przez Nextbike Polska systemy rowerowe funkcjonują, a firma szykuje się do uruchomienia kolejnego w Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie w tym sezonie Nextbike Polska obsługuje umowy na 39 systemów w całej Polsce – komentuje Jakub Giza, dyrektor ds. rozwoju systemów rowerowych Nextbike Polska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5