Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Agencja Rozwoju Przemysłu pożyczyła 10 mln zł PKS-om

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-05-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Agencja Rozwoju Przemysłu pożyczyła 10 mln zł PKS-om
fot. Lukas 3z, lic. CC BY-SA 4.0
PKS Zielona Góra otrzymał 5,5 mln zł pożyczki z Agencji Rozwoju Przemysłu. PKS Ostrowiec Świętokrzyski zostanie wsparty sumą ok. 4,1 mln zł. Wiceprezes ARP tłumaczy, że to część planu likwidacji białych plam komunikacyjnych.

– Wspieramy rozwój lokalnych społeczności – tłumaczy wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany przez agencję ISBNews. – Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zapewniają dojazdy do szkoły, pracy, lekarza. Bez nich wiele osób miałoby trudności z przemieszczeniem się do wybranych miejsc – dodaje.

Ostrowiecki PKS to spółka państwowa, która niedawno zapowiadała, że jest gotowa zaproponować nową siatkę połączeń, gdy tylko dostępne będą pieniądze w ramach tworzonego właśnie funduszu połączeń autobusowych. Przewoźnik obsługuje linie w kilku powiatach województwa świętokrzyskiego, ale przechodzi restrukturyzację, a jesienią zeszłego roku podniósł ceny biletów.

PKS Zielona Góra to z kolei w 51 proc. spółka pracownicza (resztę udziałów ma Skarb Państwa). Firma przynosi straty a spór między pracownikami a szefostwem, rozgrywający się na łamach lokalnych mediów, dotyczy ich wysokości. Pasażerowie od dłuższego czasu narzekają też na nieremontowany, zdezelowany dworzec w Zielonej Górze.

W obu przypadkach pieniądze pozwolą na finansowanie bieżącej działalności. ARP to państwowa spółka, której zadaniem jest finansowanie restrukturyzacji przedsiębiorstw i wsparcie dla tych, które mają istotne znaczenie dla państwa. Wspiera jednak głównie wielkie przedsiębiorstwa. W zeszłym roku z łącznej sumy pożyczek w wysokości 640 mln zł do małych i średnich przedsiębiorstw trafiło tylko 40 mln zł.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5