Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Adamczyk: Mam nadzieję, że tramwaje dla Warszawy powstaną w Polsce

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2019-02-15 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Adamczyk: Mam nadzieję, że tramwaje dla Warszawy powstaną w Polsce
mat. Hyundai
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zabrał głos w sprawie przetargu na 213 tramwajów dla Warszawy. Zwycięzcą przetargu został koreański Hyundai, co nie podoba się wielu politykom z prawej strony sceny politycznej, którzy chcieliby, by zamówienie trafiło w ręce bydgoskiej Pesy. Polski producent również chciał dostarczyć pojazdy, jednak w cenie, która przekracza znacznie budżet zamawiającego.

Andrzej Adamczyk uznał, że wszelkie pytania dotyczące wyboru wykonawcy powinny być kierowane nie do ministra infrastruktury, ale do Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.

– To jego decyzje będą miały wpływ na to, kto będzie realizował ten kontrakt. Ja nie chciałbym się wypowiadać na temat tego, kto powinien być wybrany, ale życzę wszystkim tym, którzy ten projekt chcieli realizować w Polsce, aby ich nadzieje i życzenia się spełniły. Mam nadzieje, że to podmioty funkcjonujące w Polsce będą miały szansę na przyjęcie tych zamówień, a tym samym zwiększenie swojego potencjału – powiedział.

Adamczyk jasno dał do zrozumienia, że w kwestii preferowania polskich dostawców zarówno samorządy jak i spółki państwowe, muszą działać w granicach Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a ta musi być dostosowana do prawa unijnego. – Możemy dokonywać pewnych zmian, ale w granicach obowiązującego prawa europejskiego – powiedział Adamczyk.

Minister dodał, że jego zdaniem wcale nie jest pewne, czy Hyundai nie zechce realizować całego kontraktu poza Polską. – Mam nadzieje, że zamawiający zabezpieczył się na tyle, aby niezależnie od tego, czy będzie to wykonawca spoza granic naszego kraju, czy ten, który ma siedzibę w Polsce, wiele komponentów i zaangażowanie było skoncentrowane w naszym kraju. Bardzo się ucieszymy, jeżeli to zamówienie będzie realizowane w Polsce – dodał Adamczyk.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5