Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Pełny lockdown w Austrii, zapowiedź obowiązkowych szczepień. Ograniczenia w Bawarii

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Pełny lockdown w Austrii, zapowiedź obowiązkowych szczepień. Ograniczenia w Bawarii
fot. WU
Po lockodownie tylko dla niezaszczepionych Austria rozszerza ograniczenia związane ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Od poniedziałku nastąpi pełny lockdown. W Niemczech trwają natomiast dalsze dyskusje na temat ograniczeń.

Według porannych doniesień austriackich mediów w poniedziałek rozpocznie się pełny lockdown całego kraju. Na 12:30 planowane jest oficjalne wystąpienie ministra zdrowia Wolfganga Mückensteina, decyzja miała zapaść w nocy. Zamknięte zostaną wszystkie placówki handlu niesprzedające artykułów pierwszej potrzeby, otwarte pozostaną supermarkety, drogerie i apteki.

Stacjonarna gastronomia, hotele, obiekty sportowe i kulturalne zostaną zamknięte, wprowadzone będą ograniczenia wychodzenia z domu. Niejasna pozostaje na razie sytuacja w szkołach, nieoficjalnie padło sformułowanie „dobrowolnego homeschoolingu”. Z przecieków wynika, że możliwe jest wprowadzenie obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych.

W Niemczech odbyło się wczoraj spotkanie premierów krajów związkowych i rządu. Dzisiaj Bundesrat głosował będzie nad projektem ustawy, która dyskutowano wczoraj w Bundestagu. Również wiele parlamentów krajów związkowych poda dziś do wiadomości własne obostrzenia. Najczęściej pada hasło „lockdown dla niezaszczepionych”. Niewykluczone są jednak odważniejsze kroki. To będzie na pewno „ciekawy” dzień nad Odrą i Renem.

Aktualizacja. 14:00

Zmiany oficjalnie ogłosił Alexander Schallenberg, premier Austrii. Ewaluacja ma nastąpić po 10 dniach, lockdown zakończyć się najpóźniej po 20 dniach. Od 13 grudnia w całym kraju obowiązywać będzie zasada 2G, czyli powszechny dostęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Od 1 lutego 2022 szczepienie na koronawirusa ma być obowiązkowe. Minister zdrowia Mückenstein nie podał na razie, kogo będzie to dotyczyło. Szczegóły mają być opracowane i przedstawione w najbliższych dniach.

Nowe ograniczenia również w Niemczech. Bawaria, jako pierwszy kraj związkowy, wprowadza częściowy lockdown: Na terenie całego landu zaostrzone zostają rygory, w hot-spotach środki będą „twarde”. W całym kraju związkowym obowiązywać będzie zasada 2G, czyli dostęp do usług i miejsc publicznych wyłącznie dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Jedyny wyjątek dotyczył będzie handlu. We wszystkich imprezach kulturalnych i sportowych brać będzie mogło udział max. 25% widzów. Obowiązywać tu będzie zasada 2G plus, czyli dostęp dla przetestowanych ozdrowieńców i przetestowanych osób zaszczepionych. Na razie do połowy grudnia zamknięte zostają bary, kluby i dyskoteki, odwołane zostają wszystkie ryneczki świąteczne. Ograniczenia kontaktu na gruncie prywatnym dotyczyć będą niezaszczepionych, spotykać się będzie mogło maks. 5 osób lub dwie rodziny. Do tej liczby nie liczą się osoby zaszczepione. W tzw. hotspotach zamknięte zostanie wszystko prócz sklepów, szkół i przedszkoli.

Dziś w Bundesracie dyskutowany będzie projekt nowej ustawy o ochronie przed infekcjami dla całego kraju. Przewiduje ona m.in. zasadę 3G dla komunikacji zbiorowej, czyli dostęp do niej tylko dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców i osób aktualnie przetestowanych.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lockdown w Niemczech przedłużony

Prawo & Finanse

Lockdown w Niemczech przedłużony

Artur Bogdanowicz 04 marca 2021

Niemcy: Lockdown przedłużony i nowe ograniczenia

Prawo & Finanse

Niemcy: Lockdown przedłużony i nowe ograniczenia

Artur Bogdanowicz 07 stycznia 2021

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lockdown w Niemczech przedłużony

Prawo & Finanse

Lockdown w Niemczech przedłużony

Artur Bogdanowicz 04 marca 2021

Niemcy: Lockdown przedłużony i nowe ograniczenia

Prawo & Finanse

Niemcy: Lockdown przedłużony i nowe ograniczenia

Artur Bogdanowicz 07 stycznia 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5