Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

8,5-km buspas na Puławskiej w 2017 r. Bez poszerzania jezdni?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-09-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
8,5-km buspas na Puławskiej w 2017 r. Bez poszerzania jezdni?
fot. ZDM Warszawa
Warszawscy radni przyznali Zarządowi Dróg Miejskiemu środki na inwestycje w ul. Puławskiej. Oprócz wyczekiwanego buspasa pojawią się drogi rowerowe. Wbrew wcześniejszym planom rozważane jest wytyczenie pasa dla autobusów bez poszerzania jezdni. Zaoszczędzone środki z puli 40 mln zł zarezerwowanej do 2017 r. zostałyby przeznaczone na wprowadzenie „zielonej fali”.

Inwestycjami objęty ma zostać odcinek Puławskiej od ul. Domaniewskiej do granicy miasta. Na realizację dwóch zadań – buspasa i drogi rowerowej – zarezerwowano w latach 2015-2017 ok. 40 mln zł. Koszt inwestycji wydaje się spory, ale jak wyjaśnia ZDM, ma to związek z zakresem tematycznym i obszarowym.

Wydzielony pas dla autobusów pojawić się ma na 8,5-kilometrowym odcinku na południe od al. Wilanowskiej. Natomiast droga rowerowa, zgodnie z koncepcją z 2014 r., pojawi się po obu stronach ulicy na południe od Domaniewskiej. W węźle Wyścigi zostaną wybudowane rampa i pochylnia przy istniejących przejściu podziemnym i kładce. Ponadto na całej długości remont przejść mają chodniki, zostaną też dosadzone drzewa. – W tym roku chcemy zlecić opracowanie dokumentacji projektowej na oba zadania – zapowiada Mikołaj Pieńkoś z Zarządu Dróg Miejskich.

Na realizację inwestycji warszawiacy będą musieli jednak trochę poczekać. – Ze względu na złożoność projektu, opracowanie dokumentacji potrwa od kilku do kilkunastu miesięcy. W związku z tym zasadnicze prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2016 r. lub na początku 2017 r. Dopuszczamy możliwość etapowania, jednak na dziś jest za wcześnie, by o tym przesądzać – mówi Pieńkoś. Całość prac mogłaby zakończyć się najwcześniej latem 2017 r.

Wcześniej mówiło się o budowie dodatkowego pasa dla autobusów, bez zmniejszania liczby pasów dla samochodów. Urzędnicy zapowiadają teraz weryfikację planów. – W związku z planowaną równolegle budową Puławskiej-bis (w ostatnich dniach GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę trasy S7 od węzła Lotnisko do Grójca, trasa powinna powstać do 2019 r.), przeanalizujemy zasadność budowy czwartego pasa ruchu na ul. Puławskiej – informuje Mikołaj Pieńkoś.

Zaoszczędzone środki, w przypadku wytyczenia buspasa w istniejącym przekroju jezdni, zostaną przeznaczone na modernizację sygnalizacji świetlnych i wprowadzenia koordynacji w ciągu Puławskiej, a także Doliny Służewieckiej i al. Sikorskiego. – Dzięki temu możliwe będzie zdalne sterowanie sygnalizacją na całym ciągu i dostosowywanie jej do natężenia ruchu, co pozwoli uzyskać efekt „zielonej fali”, zaś obie arterie mogłyby być włączone do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem – wyjaśnia przedstawiciel ZDM-u.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Przestrzeń

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Redakcja/inf. pras. 03 października 2022

Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Przestrzeń

Warszawa: Buspas na Puławskiej otwarty

Redakcja/inf. pras. 03 października 2022

Warszawa: Będą zmiany na Puławskiej, ale na razie bez buspasa

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5