Partnerzy serwisu:
Komunikacja

50 linii z dofinansowaniem z funduszu autobusowego na Warmii i Mazurach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
50 linii z dofinansowaniem z funduszu autobusowego na Warmii i Mazurach
fot. gov
50 linii o łącznej długości 1 864,5 km otrzymało dofinansowanie z za sprawą dodatkowego naboru wniosków z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał 3 mln 171 tys. zł środków z budżetu państwa.

Dofinansowanie otrzymają gmina Lubomino, powiat kętrzyński, gmina Kolno, gmina Dywity, gmina Biała Piska, gmina Wydminy, gmina Bartoszyce, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Najwięcej linii autobusowych, bo 31 ma zostać uruchomionych w gminie Bartoszyce, gdzie długość linii określono na 789,6 km. Dofinansowanie w tym przypadku wyniesie 2,2 mln zł. W gminie Biała Piska powstanie 8 linii o długości 323,7 km i dofinansowaniem na poziomie 308,8 tys. zł, w gminie Lubomino powstaną 3 linie ( długość 242 km), gdzie dofinansowanie wyniosło 71,9 tys. zł a w gminie Kolno zorganizowano 2 linie autobusowe (długość 47 km), gdzie dofinansowanie wyniosło 163 tys. zł.

Nowe linie to efekt dodatkowego naboru wniosków do rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Umożliwia on finansowe wsparcie dla samorządów, które chcą odtwarzać zlikwidowane linie między miejscowościami albo tworzyć zupełnie nowe linie. Dopłata wynosi 3 złote do każdego kilometra trasy.

Ustawę o funduszu rozwoju przewozów autobusowych uchwalono w 2019 roku. Dofinansowanie realizacji zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej przyznanych dla województwa warmińsko-mazurskiego na 2022 rok wynosi prawie 64 mln zł.

W całym 2021 roku funkcjonowało ponad 160 linii autobusowych o łącznej długości ponad 4 tys. kilometrów, które były dofinansowane z funduszu. Na ten cel przeznaczono wówczas 12 mln zł. Do połowy tego roku działało z kolei 286 linii autobusowych. Do największych beneficjentów należą powiaty olsztyński i elbląski. Teraz liczba linii zwiększy się o kolejne 50.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5