Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

300 mln zł na zakup elektrobusów i trolejbusów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-06-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa CUPT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

300 mln zł na zakup elektrobusów i trolejbusów
fot. MPK Kraków
Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło konkurs na dofinansowanie unijne dla elektryfikacji wybranych linii komunikacji miejskiej, czyli zastąpienia taboru nieelektrycznego autobusami lub trolejbusami wyposażonymi w niezależneelektrochemiczne źródło zasilania. Wnioski projektowe będzie można składać od 14 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Konkurs na dofinansowanie organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Oś Priorytetowa VI – Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach; Działanie 6.1 – Rozwój publicznego transportu
zbiorowego w miastach). Pula dostępnych środków wynosi 300 milionów złotych. Każdy z aplikujących może ubiegać się o dofinansowanie unijne w wysokości do 85% wydatków kwalifikowanych.

Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego jest jednym z priorytetów w polskim i europejskim transporcie. Polska zdecydowanie stawia na rozwój transportu elektrycznego. W 2017 r. przyjęty został Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce,
a w lutym 2018 r. weszła w życie Ustawa o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych.

Dzięki wsparciu ze środków UE beneficjenci konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, czyli operatorzy lub organizatorzy transportu zbiorowego, będą mogli uzyskać dofinansowanie miejskich projektów taborowych obejmujących zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania oraz zakup nowych trolejbusów wyposażonych w niezależne elektrochemiczne źródło zasilania wraz z niezbędną infrastrukturą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Warszawa wyróżnia wszystkie pojazdy niskoemisyjne

Przestrzeń

ZTM Warszawa wyróżnia wszystkie pojazdy niskoemisyjne

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2018

Łódź: MPK chce dofinansowania na elektrobusy

Komunikacja

Łódź: MPK chce dofinansowania na elektrobusy

Roman Czubiński 07 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5