Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsStacja Żegiestów Zdrój
PKP SA wybrały projektanta na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy i budowy dworców kolejowych Doliny Popradu. W sumie do przebudowy przeznaczono osiem obiektów, powstać ma też pięć nowych dworców. Inwestycja zakłada przywrócenie obiektom funkcji obsługi pasażerów.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez PKP SA jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej i dokumentacji projektowej technicznej wielobranżowej oraz prowadzenie nadzorów autorskich nad realizacją robót budowlanych w ramach inwestycji polegającej na przebudowie i budowie dworców kolejowych Doliny Popradu. W sumie projekt obejmuje 16 lokalizacji.

W ośmiu przypadkach (Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Piwniczna, Wierchomla Wielka, Żegiestów, ŻegiestówZdrój) przewidziana jest przebudowa dworców. W dwóch lokalizacjach (Młodów, Zubrzyk) istniejące dworce zostaną zburzone, a w ich miejscu pojawią się nowe obiekty. Ponadto w trzech miejscach (Nowy Sącz Biegonice, Łomnica-Zdrój, Milik), gdzie aktualnie nie ma dworców, powstaną nowe budynki. We wszystkich lokalizacjach przewidziano zagospodarowanie otoczenia. Ponadto trzy przystanki bez budynku dworca będą podlegać nowemu zagospodarowaniu terenu z małą architekturą. Chodzi o Andrzejówkę, Muszynę-Zdrój i Powroźnik. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Na projektanta PKP SA wybrały konsorcjum firm Safege S.A.S. i Karpiel Stanisław Usługi Architektoniczne. Wykonawca będzie miał 36 tygodni na wykonanie dokumentacji, a cena jego oferty sięga kwoty 1,47 mln zł brutto.

PKP SA informują, że rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w połowie przyszłego roku. Inwestycja zakończy się natomiast w II połowie 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wybrano wykonawcę przebudowy dworca w Żarowie

Przestrzeń

Wybrano wykonawcę przebudowy dworca w Żarowie

Jakub Dybalski 12 maja 2017

Osiem dworców wokół Radomia i Siedlec do remontu

Przestrzeń

Osiem dworców wokół Radomia i Siedlec do remontu

Witold Urbanowicz 09 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5