Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

100 hybrydowych Solarisów pojedzie na Sardynię

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Solaris

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
100 hybrydowych Solarisów pojedzie na Sardynię
fot. Solaris
Solaris dostarczy 100 autobusów Urbino 12 hybrid do Cagliari, stolicy Sardynii. Kontrakt jest częścią umowy ramowej, podpisanej w 2021 roku ze spółką akcyjną Consip, należącą do włoskiego Ministerstwa Gospodarki i Finansów (MEF). W ramach tej umowy spółki transportu publicznego TPL (it. Trasporti Pubblici Locali) mogą zamawiać bezpośrednio pojazdy lub rozpisywać przetargi z wybranymi dostawcami. Pojazdy firmy Solaris trafią na Sardynię w 2024 roku.

Największe sardyńskie przedsiębiorstwo transportu publicznego ARST zamówiło w Solarisie 100 niskoemisyjnych autobusów hybrydowych Urbino 12. Jest to kontynuacja umowy ramowej ze spółką Consip z 2021 roku. Pojazdy trafią do miasta Cagliari na Sardynii. Po włoskiej wyspie jeździ już kilkadziesiąt pojazdów producenta. Autobusy hybrydowe zostaną dostarczone do Cagliari i rozpoczną kursy w 2024 roku.

Urbino 12 hybrid, które będą jeździć po sardyńskich drogach, wyposażone będą w napęd hybrydowy nowej generacji, składający się z elektrycznego silnika trakcyjnego o mocy 250 kW oraz silnika spalinowego o mocy ponad 150 kW, spełniającego normę Euro 6. Umożliwi to znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Hybrydowe Urbino 12 zostały zamówione w układzie 2-drzwiowym. O komfort podróżujących zadba wydajna klimatyzacja całopojazdowa czy gniazda USB . Pojazdy będą wyposażone w monitoring oraz system liczenia pasażerów, znajdujący się nad każdymi drzwiami. Do dyspozycji kierowców oddany zostanie szereg rozwiązań wspierających komfort ich pracy, w tym zamknięta kabina kierowcy, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Po włoskich drogach kursuje już ponad 1,5 tysiąca pojazdów marki Solaris. Prawie 30% z nich to zeroemisyjne autobusy elektryczne i trolejbusy. Wkrótce na Półwyspie Apenińskim pojawi się również 100 sztuk zamówionych pojazdów hybrydowych. Solaris jest europejskim liderem w sprzedaży i produkcji autobusów nisko- i zeroemisyjnych. W ostatnich latach, włoscy przewoźnicy poprzez swoje ekologiczne zakupy powodują, że rynek ten urasta do jednego z kluczowych jeśli chodzi o transformację w kierunku zielonej mobilności. Solaris jest jednym z głównych dostawców bezemisyjnych pojazdów komunikacji publicznej do Włoch.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Komunikacja

Solaris dostarczy co najmniej 90 autobusów wodorowych do Wenecji

Redakcja/inf. pras./inf. własna 12 września 2023

Jakich elektrobusów jest w Polsce najwięcej?

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5