Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Oferty w przetargu na tramwaje dla Wrocławia później

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-28 15:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Oferty w przetargu na tramwaje dla Wrocławia później
fot. Modertrans
O blisko miesiąc dłużej MPK Wrocław będzie czekało na oferty firm, które chciałyby dostarczyć nowe niskopodłogowe tramwaje dla stolicy Dolnego Śląska. Przewoźnik wydłużył termin na prośbę potencjalnych wykonawców. Wprowadził także dodatkowy wymóg dla kupowanych pojazdów.

Wrocławskie MPK poszukuje firmy, która dostarczy łącznie nawet 40 fabrycznie nowych niskopodłogowych i klimatyzowanych pojazdów – 24 sztuki z opcją domówienia jeszcze szesnastu w ramach tzw. prawa opcji. Składanie ofert, które miało się zakończyć 30 września, zostało przedłużone aż do 28 października.

O taką zmianę do MPK zwracali się przedstawiciele firm, które prawdopodobnie wezmą udział w postępowaniu przetargowym. Wnioskowali oni o to, żeby oferty można było przesyłać do końca października. Spółka przystała na te wnioski.
Dodatkowo, zamawiający wprowadził zmianę w wymaganiach dotyczących dostarczanych tramwajów. Zestawy kołowe oferowanych tramwajów będą musiały być wyposażone w tzw. absorbery, czyli tłumiki hałasu.

– Mam pełną świadomość że walka z hałasem będzie ważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. Chcemy być w awangardzie tej rewolucji – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław prowadzi szeroko zakrojoną modernizację swojego taboru. Prócz aktualnego przetargu, czeka na dostawę zamówionych wcześniej 46 nowych niskopodłogowych tramwajów. Remontuje także posiadane już przez siebie wagony, które zyskują m.in. klimatyzację i dodatkowe udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5