Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Środa Śląska wybrała oferty na dieslowskie minibusy

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-09 15:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 Środa Śląska wybrała oferty na dieslowskie minibusy
fot. UM Środa Śląska
Środa Śląska rozstrzygnęła ostatnią część przetargu na dostawę trzech pojazdów mini o napędzie dieslowskim potrzebnych do uruchomienia komunikacji miejskiej. Część dotycząca elektrycznych minibusów nie doczekała się oferty, więc miasto ponownie rozpisało przetarg.

Środa Śląska podzieliła zamówienie na dwie części. W pierwszej chodziło o dostawę trzech autobusów MINI o napędzie dieslowskim. Długość autobusów spalinowych określono na 7,5 m. Pojazdy mają pomieścić co najmniej 25 pasażerów, w tym 16 na miejscach siedzących oraz jedno miejsce dla wózka inwalidzkiego bądź dziecięcego.

W części dotyczącej trzech autobusów klasy mini o napędzie spalinowym wpłynęły dwie oferty. Nieznacznie przekraczają budżet zamawiającego. Ten został określony na 1,402 mln zł brutto. Jedną z nich złożyła firma Automet Group z Sanoka, oferując kwotę 1,494 mln zł brutto i czas dostawy pojazdów do 17 października. Wykonawca zaoferował ponadto czas naprawy gwarancji układu napędowego i szkieletów nadwozia oraz podwozia na 14 dni. Na układ napędowy oraz szkielety nadwozia oraz podwozia firma przedłożyła odpowiednio 24 i 60 miesięcy gwarancji. Wielkość zużycia energii natomiast jest określona na poziomie 291600 MJ/100 tys. km.

Drugi z oferentów. Firma MMI ze Zbyszewa, zaproponował kwotę 1,439 mln zł brutto i czas dostawy również do 17 października. Wykonawca zaoferował ponadto czas naprawy gwarancji układu napędowego i szkieletów nadwozia oraz podwozia odpowiednio na 7 i 4 dni. Na układ napędowy oraz szkielety nadwozia oraz podwozia firma przedłożyła odpowiednio 24 i 36 miesięcy gwarancji. Wielkość zużycia energii natomiast jest określona na poziomie 623,99 MJ/100 km.

Środa Śląska rozstrzygnęła tę część 9 czerwca przyznając kontrakt firmie MMI ze Zbyszewa. Z kolei w przypadku części drugiej zamówienia, która zakłada dostawę trzech wolnobieżnych minibusów elektrycznych o długości od 4,5 do 6 m, miasto unieważniło postępowanie ze względu na brak ofert. Obecnie trwa nowy przetarg.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Radom znów chce wziąć autobusy używane w leasing

Komunikacja

Radom znów chce wziąć autobusy używane w leasing

Jakub Dybalski 22 czerwca 2017

Środa Śląska: Starcie Ursusa i Autosana w przetargu na elektryki

Komunikacja

Środa Śląska: Starcie Ursusa i Autosana w przetargu na elektryki

Witold Urbanowicz 22 czerwca 2017

Kołobrzeg. Zaprezentowano nowe autobusy

Komunikacja

Kołobrzeg. Zaprezentowano nowe autobusy

Jakub Dybalski 21 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5