Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Chaos urbanistyczny utrudnia rozwój infrastruktury

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Wrabec

Data publikacji:
2014-07-08 12:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 Chaos urbanistyczny utrudnia rozwój infrastruktury
fot. Lilly M, lic. GNU, CC BY-SA 2.5
- Dezurbanizacja to nie tylko dużo wyższe koszty budowy i eksploatacji infrastruktury. Z powodu chaotycznej i rozproszonej rozbudowy nie rozwija się transport publiczny. - komentuje Paweł Wrabec, szef portali „RynekInfrastruktury.pl”, „Transport-Publiczny.pl” i „Rynek-Kolejowy.pl”.

Planowaniem przestrzennym w Polsce rządzi chaos – wynika z raportu przygotowanego przez wybitnych polskich naukowców. Dokument nie tylko stwierdza dość oczywistą patologię, ale też, jak mało które opracowanie w ostatnich latach, celnie punktuje skutki urbanistycznej nonszalancji. Cierpią na niej całe miasta, ale też zwykli ludzie. Czasem w sposób, z którego nie zdają sobie sprawy.

- Wprawdzie głównym adresatem raportu są politycy, ale powinien się z nim zapoznać każdy, kto zajmuje się w sposób profesjonalny infrastrukturą. Bo panujący nieład urbanistyczny, brak racjonalnej polityki przestrzennej oraz praktyka doraźnego inwestowania na podstawie decyzji administracyjnych doprowadziła do chaotycznej rozbudowy miast. A chaotyczna i rozproszona zabudowa oznacza wyższe koszty budowy i eksploatacji sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych, ciepłowniczych, energetycznych, telekomunikacyjnych, drogowych i oświetleniowych - komentuje Paweł Wrabec, szef portali internetowych „RynekInfrastruktury.pl”, „Transport-Publiczny.pl” i „Rynek-Kolejowy.pl”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozlewająca się Warszawa. Czy ktoś nad tym panuje?

Przestrzeń

Rozlewająca się Warszawa. Czy ktoś nad tym panuje?

Włodzimierz Winek 29 lipca 2014

List otwarty do premiera. Przestrzeń jest dobrem wspólnym

Przestrzeń

List otwarty do premiera. Przestrzeń jest dobrem wspólnym

Jakub Dybalski 11 lipca 2014

Polska urbanistyczną ziemią niczyją

Przestrzeń

Polska urbanistyczną ziemią niczyją

Jakub Dybalski 02 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5