Partnerzy serwisu:

Żywiec z nowym przetargiem na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 06.09.2021

Żywiec z nowym przetargiem na leasing autobusów
fot. Solaris
MZK w Żywcu ponowił przetarg na leasing operacyjny trzech autobusów o długości ok. 12 m. Na dostawy przeznaczono pięć miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich o długości 11,8-12,2 m. Pojemność określono na min. 88 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 220 kW oraz drzwi w układzie 2-2-2. Pojazd powinien posiadać niską podłogę na całej długości z wejściem na wysokości maks. 340 mm. W autobusie powinny znaleźć się jaskrawe poręcze, dezynfektor do rąk, min. sześć okien przesuwnych, złącza USB do ładowania urządzeń mobilnych, elektroniczne tablice LED i LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, nagłośnienie. Wymagane są ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic z dodatkowym ogrzewaniem wodnym oraz klimatyzacja.

Termin składania ofert mija 18 października. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej dwóch autobusów miejskich dwunastometrowych z silnikami diesla spełniającymi normę czystości spalin Euro 6. O wyborze decydują cena (60%), rozwiązania techniczne (30%) oraz warunki gwarancji (10%). Pod uwagę brane będą materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i podwozia, pojemność silnika, sposób otwierania drzwi wejściowych, unifikacja silnika i pojazdu, układ oczyszczania spalin, podział szyby przedniej, podział paneli bocznych pod linią okien.

Wartość zamówienia określono na 3,3 mln zł netto. Na jego realizację przeznaczono pięć miesięcy. Ilość rat leasingowych dla każdego pojazdu ustalono na min. 42, a opłata wstępna na 20%.

Poprzednie postępowanie zostało w sierpniu unieważnione. Zamawiający uzasadniał to pilną potrzebą zakupu autobusu z wolnej ręki w związku z rozszerzeniem obsługi o gminę Lipowa, co wpłynęło na sytuację finansową przewoźnika. Wcześniej zamawiający wybrał ofertę mLeasing, ale konsorcjum Solaris i Santander Leasing zakwestionowało złożone przez zwycięzcę dokumenty i dokonaną ocenę ofert. W tej sytuacji zamawiający unieważnił czynność oceny ofert.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony