Partnerzy serwisu:

Żywiec z dwiema ofertami na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 18.10.2021

Żywiec z dwiema ofertami na leasing autobusów
fot. Solaris
MZK w Żywcu otworzył oferty w ponowionym przetarg na leasing operacyjny trzech autobusów o długości ok. 12 m. Wystartowały dwa podmioty. Na dostawy przeznaczono pięć miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich o długości 11,8-12,2 m. Pojemność określono na min. 88 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 220 kW oraz drzwi w układzie 2-2-2. Pojazd powinien posiadać niską podłogę na całej długości z wejściem na wysokości maks. 340 mm. W autobusie powinny znaleźć się jaskrawe poręcze, dezynfektor do rąk, min. sześć okien przesuwnych, złącza USB do ładowania urządzeń mobilnych, elektroniczne tablice LED i LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, nagłośnienie. Wymagane są ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic z dodatkowym ogrzewaniem wodnym oraz klimatyzacja.

Dzisiaj (18 października) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Pierwszą propozycję – na kwotę 3,956 mln zł brutto – złożyło konsorcjum firm Solaris i Millenium Leasing. Natomiast mLeasing proponuje 4,531 mln zł brutto. Budżet określono na kwotę 4,059 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%), rozwiązania techniczne (30%) oraz warunki gwarancji (10%). Pod uwagę brane będą materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i podwozia, pojemność silnika, sposób otwierania drzwi wejściowych, unifikacja silnika i pojazdu, układ oczyszczania spalin, podział szyby przedniej, podział paneli bocznych pod linią okien.

Na realizację zamówienia przeznaczono pięć miesięcy. Ilość rat leasingowych dla każdego pojazdu ustalono na min. 42, a opłata wstępna na 20%.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony