Partnerzy serwisu:

Żywiec wyleasinguje trzy autobusy od Solarisa?

Witold Urbanowicz 25.10.2018

Żywiec wyleasinguje trzy autobusy od Solarisa?
fot. Solaris
MZK w Żywcu otworzył oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu trzech autobusów miejskich o długości od 10,4 do 11 metrów. Niskopodłogowe autobusy mają być fabrycznie nowe. A okres leasingu określono na trzy lata.
Pojemność autobusu o długości 10,4-11 m określono na min. 84 pasażerów, w tym co najmniej 21 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Pojazd powinien zostać wyposażony trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Wymagana jest niska podłoga na całej długości z wejściem na wysokości maks. 340 mm. W pojeździe mają się znaleźć żółte rurki (bądź w innym jaskrawym kolorze), min. 4 okna przesuwne, siedzenia pasażerskie wykonane z tworzywa sztucznego lub stalowe, wyklejone wykładziną tapicerowaną z umieszczonym herbem miasta Żywca. Wymagane są też ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic, dodatkowe ogrzewanie wodne, klimatyzacja, wyświetlacze diodowe oraz LCD, monitoring.

Dzisiaj (25 października) zamawiający otworzył oferty. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Kosorcjum Solaris Bus&Coach oraz PKO Leasing zaoferowali 3,35 mln zł, natomiast Leasing Sp. z o.o. z Warszawy – 3,69 mln zł. Obie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, który określony jest na kwotę 3,75 mln zł brutto.

Autobusy mają zostać dostarczone w terminie do 210 dni od zawarcia umowy, choć startujący zaoferowali czas 180 dni Czas leasingu wynosi trzy lata. Po tym terminie zamawiający zastrzega sobie możliwość wykupu pojazdów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony