Partnerzy serwisu:

Żywiec wybrał ofertę Solarisa na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 07.12.2018

Żywiec wybrał ofertę Solarisa na leasing autobusów
fot. Solaris
MZK w Żywcu rozstrzygnął oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu trzech autobusów miejskich o długości od 10,4 do 11 metrów. Zamawiający wybrał ofertę złożoną przez konsorcjum Solarisa i PKP Leasing.
Przedmiotem przetargu jest leasing trzech autobusów miejskich o długości 10,4-11 m z opcją na dostawy trzech kolejnych pojazdów. Pojemność autobusu określono na min. 84 pasażerów, w tym co najmniej 21 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Pojazd powinien zostać wyposażony w trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Wymagana jest niska podłoga na całej długości z wejściem na wysokości maks. 340 mm. W pojeździe mają się znaleźć żółte rurki (bądź w innym jaskrawym kolorze), min. 4 okna przesuwne, siedzenia pasażerskie wykonane z tworzywa sztucznego lub stalowe, wyklejone wykładziną tapicerowaną z umieszczonym herbem miasta Żywca. Wymagane są też ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic, dodatkowe ogrzewanie wodne, klimatyzacja, wyświetlacze diodowe oraz LCD, monitoring.

W postępowaniu wzięły udział dwie firmy. Dzisiaj (7 grudnia) zamawiający rozstrzygnął postępowanie, wybierając ofertę konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz PKO Leasing, które zaoferowało kwotę 3,35 mln zł. Jednocześnie MZK odrzucił droższą ofertę mLeasing. Jak wyjaśnia zamawiający – nie odpowiadała ona treści specyfikacji zamówienia. Złożony formularz ofertowy nie został właściwie podpisany i opieczętowany.

Startujący zaoferował dostawy w terminie 180 dni od podpisania umowy. Czas leasingu wynosi trzy lata. Po tym terminie zamawiający zastrzega sobie możliwość wykupu pojazdów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony