Partnerzy serwisu:

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk z ofertą na elektrobusy

Witold Urbanowicz 24.02.2021

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk z ofertą na elektrobusy
fot. Solaris
Trzy mazowieckie miasta – Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków – otworzyły oferty we wspólnym przetargu na dostawy sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. O zamówienie ubiega się jeden dostawca pojazdów i dwóch producentów ładowarek. Na realizację zamówienia przeznaczono dokładnie rok.
Zamówienie jest podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych (po dwa na miasto) wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Zamawiający wymagają autobusów o długości 8,5-10,0 m, mieszczących co najmniej 50 pasażerów.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa stacji ładowania autobusów elektrycznych. W każdym mieście stanąć ma dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, a dodatkowo w Grodzisku i Pruszkowie – jednowyjściowa stacja ładowania o mocy 120 kW. Szczegółowo o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (24 lutego) minął termin składania ofert. Pojazdy jest w stanie dostarczyć jedynie Solaris za kwotę 12,915 mln zł. To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 11,820 mln zł. W części dot. infrastruktury do ładowania wpłynęły dwie oferty. Medcom wycenił usługi na 1,092 mln zł, a Ekoenergetyka-Polska na 1,059 mln zł. W przypadku stacji ładowania kryteria wyboru to cena (60%) i okres gwarancji (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony