Partnerzy serwisu:

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk: Wybrano dostawcę elektrobusów i ładowarek

Witold Urbanowicz 30.04.2021

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk: Wybrano dostawcę elektrobusów i ładowarek
fot. Solaris
Trzy mazowieckie miasta – Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków – rozstrzygnęły przetarg na dostawy sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. O zamówienie ubiega się jeden dostawca pojazdów i dwóch producentów ładowarek. Na realizację zamówienia przeznaczono dokładnie rok.
Zamówienie jest podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych (po dwa na miasto) wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Zamawiający wymagają autobusów o długości 8,5-10,0 m, mieszczących co najmniej 50 pasażerów.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa stacji ładowania autobusów elektrycznych. W każdym mieście stanąć ma dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, a dodatkowo w Grodzisku i Pruszkowie – jednowyjściowa stacja ładowania o mocy 120 kW. Szczegółowo o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy w lutym, a teraz przyszła pora na rozstrzygnięcia. Kilka dni temu wybrano dostawcę infrastruktury do ładowania. Wygrała Ekoenergetyka-Polska z ofertą na kwotę 1,059 mln zł brutto, pokonując nieco droższy Medcom. Dzisiaj (30 kwietnia) natomiast rozstrzygnięto przetarg w części dotyczącej elektrobusów. Zaakceptowano ofertę Solarisa na kwotę 12,915 mln zł, która o nieco ponad milion zł przewyższała budżet. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony