Partnerzy serwisu:

Żyrardów, Grodzisk i Pruszków z umową na elektrobusy

Redakcja 13.05.2021

Żyrardów, Grodzisk i Pruszków z umową na elektrobusy
fot. UM Żyrardów
Już za rok w Żyrardowie, Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim pojawią się pierwsze autobusy niskoemisyjne. Wczoraj (12 maja) miasta podpisały umowę na dostawę łącznie sześciu elektrobusów – po dwa na miasto.
– To początek sukcesywnego zwiększania liczby takich autobusów w naszym mieście aż do całkowitej wymiany floty komunikacji miejskiej – podkreślił Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

Zakup autobusów niskoemisyjnych możliwy jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach partnerskiego projektu, którego liderem jest miasto Żyrardów, a partnerami gmina Grodzisk Mazowiecki i gmina miasto Pruszków. Włodarze miast partnerskich zgodnie podkreślali, że razem można więcej. To kolejny projekt realizowany z dofinansowaniem unijnym, dzięki połączeniu sił, wspólnym celom i wspólnemu wysiłkowi.

Podpisana umowa dotyczy wykonania 6 sztuk fabrycznie nowych (rok produkcji – nie wcześniej niż 2021), znajdujących się w ciągłej produkcji autobusów jednoczłonowych niskowejściowych, elektrycznych, z przeznaczeniem do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz usługą szkolenia z obsługi i naprawy pojazdu.

Wartość umowy podpisanej z Solarisem to 12,915 mln zł. Dofinansowanie ze środków europejskich stanowi 89 proc. wartości inwestycji. Na realizację zamówienia wykonawca Solaris Bus & Coach ma 15 miesięcy, ale jak powiedział obecny na podpisaniu umowy przedstawiciel firmy, w ciągu roku autobusy powinny pojawić się u zamawiających.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony