Partnerzy serwisu:

Zwolenniczka darmowej komunikacji i rowerów. Anne Hidalgo znów została merem Paryża

Magdalena Romanowska 01.07.2020

Zwolenniczka darmowej komunikacji i rowerów. Anne Hidalgo znów została merem Paryża
fot. Twitter
28 czerwca ogłoszono wyniki wyborów na mera stolicy Francji. Zgodnie z przewidywaniami reelekcję otrzymała Anne Hidalgo, obejmująca urząd mera Paryża od 2014 roku. Hidalgo jest autorką m. in. takich pomysłów jak uczynienie Paryża „piętnastominutowym” miastem czy dodatkowe 50 km tras dla rowerów.
Anne Hidalgo wygrała wybory z ponad 50-proc. poparciem. Jej główna kontrkandydatka, Rachida Dati otrzymała 32 proc. głosów. Agnes Buzyn zakończyła wybory z wynikiem 16 proc. głosów. Była to druga tura wyborów, opóźniona ze względu na wybuch epidemii koronawirusa.

Częścią kampanii Anne Hidalgo był pomysł zmodernizowania Paryża w taki sposób, aby każda z podstawowych usług znajdowała się w odległości 15 minut od danego miejsca zamieszkania. W jej programie znajdują się też punkty dotyczące zmian związanych z uspokajaniem ruchu, rozbudową infrastruktury rowerowej i przebudową ulic.

Mer Paryża wspiera również plan związany z rozbudową ścieżek rowerowych w mieście nad Sekwaną. Jako jeden z elementów odmrażania gospodarki w Paryżu otwarto 50 km dodatkowych, tymczasowych tras dla cyklistów. Przykład tego można było zobaczyć między innymi na bulwarze Saint-Michel.

W poprzednich latach Hidalgo opowiadała również za darmową komunikacją. Od września 2019 roku po stolicy Francji jeżdżą za darmo dzieci do lat 11. Starsza młodzież zyskała 50-procentową ulgę na karcie miejskiej, a wszyscy do lat 18 będą mogą za darmo korzystać z systemu roweru miejskiego Velib.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony