Partnerzy serwisu:

ZUE utrzyma krakowskie torowiska. Na razie przez dziewięć miesięcy

Witold Urbanowicz 04.01.2019

ZUE utrzyma krakowskie torowiska. Na razie przez dziewięć miesięcy
fot. MJ
Kraków zawarł z firmą ZUE umowę na utrzymanie, konserwacje i naprawy infrastruktury tramwajowej. – Obejmuje ona krótki okres z powodu wysokich cen. Liczymy, że sytuacja na rynku ustabilizuje się – wskazuje Bartosz Piłat z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa (dawny Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu) zawarł 27 grudnia umowę z ZUE na utrzymanie, konserwację i naprawę infrastruktury tramwajowej w okresie od 1 stycznia do 30 września 2019 r. Zamówienie obejmuje torowiska, sieć trakcyjną, napędy, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, elementy detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacje trakcyjne i układ kablowy. Wykonawca jest zobowiązany udzielić, według zmienionych warunków, 36-miesięcznej gwarancji.

Pierwotnie Kraków zamierzał udzielić we wcześniejszym przetargu zamówienia na dłuższy okres – do 2021 r. Wystartowała jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 98,9 mln zł brutto. To znacznie powyżej założeń finansowych ZIKiT-u, który na zadanie przeznaczył 58,4 mln zł brutto.

Ostatecznie więc zdecydowano się na przetarg „pomostowy”, obejmujący krótszy okres. – Gmina Kraków liczy na to, że sytuacja na rynku się ustabilizuje i będziemy mogli wybrać wykonawcę na bardziej korzystnych warunkach – wskazuje Bartosz Piłat z ZDMK.

Kraków od kilkunastu lat zleca utrzymanie torowisk tramwajowych na zewnątrz. Wyspecjalizowała się w tym firma ZUE, która w kolejnych przetargach w zasadzie nie ma konkurencji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony