Partnerzy serwisu:

ZTM Warszawa wstępnie planuje uruchomić SKM do Piaseczna w 2022 r.

Witold Urbanowicz 18.05.2021

ZTM Warszawa wstępnie planuje uruchomić SKM do Piaseczna w 2022 r.
fot. PKP PLK
Jest szansa, że w przyszłym roku mieszkańcy Piaseczna otrzymają połączenia SKM. Wstępne założenia zakładają uruchomienie 19 par połączeń – raz na godzinę. Pociągi miałyby obsługiwać trasę z Piaseczna przez Warszawę Gdańską do Wieliszewa w ramach linii S9.
O pomyśle uruchomienia połączeń SKM m.in. do Piaseczna czy Ożarowa Mazowieckiego słychać już od dawna. Teraz o sprawie napisał Przegląd Piaseczyński. Organizator przewozów, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, potwierdził zamysł uruchomienia pociągów SKM na linii piaseczyńskiej. – Wstępnie planujemy to w sierpniu 2022 r. Data uruchomienia tego połączenia jest uzależniona od postępu prac przy przebudowie Warszawy Zachodniej i umieszczeniu przez PKP PLK w rozkładzie jazdy możliwości przejazdu po nowym łączniku z linii nr 8 na linię nr 20 – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Pociągi miałyby kursować w relacji Wieliszew – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia – Piaseczno (linia S9). – Zakładamy 38 kursów (19 do i 19 z Piaseczna) w takcie co godzina w dzień powszedni – mówi Kunert. Do obsługi trasy potrzeba pięciu składów. – Za wcześnie jest jeszcze, aby mówić o dokładnym kształcie rozkładu jazdy. Jesteśmy na etapie złożenia wniosków do PKP PLK na nowy rozkład jazdy pociągów, co jest bardzo wstępną przymiarką do stworzenia tego rozkładu jazdy. Dopiero w kolejnych krokach procesu tworzenia rozkładu są doprecyzowywane jego założenia – zaznacza rzecznik.

Do nowych połączeń będą musiały dołożyć się okoliczne gminy. – Samorządy pokrywają ok. 40 proc. kosztów SKM na „swoim” odcinku trasy czyli za granicą Warszawy. Szacujemy, że miesięczny poziom dofinansowania wyniesie 124.515 zł. łącznie, w tym wg udziału pracy przewozowej dla Piaseczna – 74.921 zł. i Lesznowoli – 49.594 zł – wylicza Tomasz Kunert.

Na razie nie ma co liczyć na kolejne połączenia SKM, w tym do Ożarowa Mazowieckiego. – Ze względu na na zakres i wielkość prac prowadzonych i planowanych przez PKP PLK na WWK nie będzie możliwe uruchomienie innych połączeń SKM – mówi rzecznik ZTM.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony