Partnerzy serwisu:

ZTM Warszawa przymierza się do kolejnych przetargów przewozowych

Witold Urbanowicz 15.10.2021

ZTM Warszawa przymierza się do kolejnych przetargów przewozowych
fot. MJ
W nadchodzących latach skończą się dwie umowy przewozowe – z Arrivą i PKS Grodzisk Mazowiecki. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, zgodnie z rozporządzeniem unijnym, zapowiada kolejne postępowania.
We wrześniu ZTM wysłał do dziennika urzędowego UE dwa zawiadomienia o zamiarze zlecenia – w drodze przetargu – świadczenia usług przewozów autobusowych w zbiorowej komunikacji miejskiej w Warszawie. Pierwsze obejmuje okres 96 miesięcy, począwszy od 1 grudnia 2024 r. Przetarg ma ruszyć w grudniu 2022 r. Drugie postępowanie obejmuje również okres 96 miesięcy, liczony jednak od 1 stycznia 2025 r. Przetarg ma ruszyć w styczniu 2023 r.

– To są bardzo wstępne ogłoszenia o zamiarach ogłoszenia postępowań. Realnie konkretne przetargi będziemy ogłaszali za około rok. Szczegóły dot. wymagań technicznych dla pojazdów (w tym rodzaj zasilania, wyposażenie) zostaną podane w ogłoszeniu przetargowym – zaznacza Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Postępowania będą „zastępować” obecnie obowiązujące umowy. Pierwsze dotyczy kontraktu z Arrivą z czerwca 2016 r., który kończy się 30 listopada 2024 r. Drugie natomiast kontraktu z PKS Grodzisk Mazowiecki z marca 2017 r., który kończy się 31 grudnia 2024 r. – Obecnie w każdy z kontraktów obejmuje po 54 autobusy o długości 12 m – mówi Kunert.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony