Partnerzy serwisu:

ZTM Warszawa przygotowuje się do realizacji węzłów Karolin, Lazurowa i parkingu w Wesołej

Witold Urbanowicz 21.07.2021

ZTM Warszawa przygotowuje się do realizacji węzłów Karolin, Lazurowa i parkingu w Wesołej
mat. UM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie kart informacyjnych, studium wykonalności z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla węzłów przesiadkowych przy projektowanych stacjach metra Karolin i Lazurowa na odcinku zachodnim II linii metra oraz parkingu przesiadkowego przy przystanku kolejowym Warszawa Wesoła. To dokumenty niezbędne dla starania się o dofinansowanie unijne dla wspomnianych inwestycji.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz studium wykonalności wraz z pozyskaniem prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia dla kilku zadań. Pierwsze z nich obejmuje węzeł przesiadkowy przy stacji C1 Karolin, drugie – węzeł przesiadkowy przy stacji C3 Lazurowa, a trzecie – naziemnego parkingu kubaturowego parkuj i jedź w sąsiedztwie ulic Okuniewskiej i 1. Pułku Praskiego w dzielnicy Wesoła.

Koncepcje węzłów przy stacjach metra są gotowe: przygotował je wykonawca ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra od torów odstawczych stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Karolin z STP Karolin. Przy stacji C1 Karolin zaplanowano czteropoziomowy parking przesiadkowy na ok. 950 samochodów i 270 rowerów – z możliwością dobudowy kolejnych pięter dla 580 aut. Znaleźć się ma tutaj też dworzec autobusowy. Przy stacji C3 Lazurowa zaplanowano trzypoziomowy parking na 860 samochodów oraz 350 rowerów – z możliwością rozbudowy o miejsca dla kolejnych ok. 980 aut.

Jeżeli chodzi o parking w dzielnicy Wesoła, koncepcja zakłada obiekt pięciokondygnacyjny na 310 samochodów. Zaplanowano stojaki rowerowe i dwie strefy kiss and ride. Wjazd zaplanowano z projektowanej ulicy w ciągu tunelu pod torami kolejowymi, łączącego ronda na 1. Praskiego Pułku i Okuniewskiej.

Termin składania ofert mija 26 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dla zadań związanych z węzłami przy metrze termin wykonania wynosi 135 dni od zawarcia umowy, natomiast dla parkingu w dzielnicy Wesoła – trzy miesiące od zawarcia umowy i 28 dni od zaakceptowania karty informacyjnej i studium wykonalności.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony