Partnerzy serwisu:

ZTM Warszawa przenosi się na prawy brzeg Wisły

Witold Urbanowicz 29.03.2021

ZTM Warszawa przenosi się na prawy brzeg Wisły
Budynek PZO przy Grochowskiej 316/320wizualizacja White Star Real Estate i Cain International
Po ponad 10 latach warszawski Zarząd Transportu Miejskiego opuści dotychczasową siedzibę przy ul. Żelaznej. Tym razem urzędnicy przeniosą się do biurowca przy ul. Grochowskiej na Kamionku w dzielnicy Praga Południe.
Pierwszą siedzibą ZTM-u był tzw. Pałac Błękitny przy Senatorskiej 37, nieopodal placu Bankowego. Po reprywatyzacji w 2000 r. budynek trafił w ręce nowego właściciela, który nie pozwalał na żadne prace remontowe czy modernizacyjne. To skłoniło urzędników do szukania nowej siedziby, którą został biurowiec przy Żelaznej 61 – na skrzyżowaniu z Grzybowską. ZTM wprowadził się tam w 2011 r.

Teraz, po latach, przyszła pora na kolejną przeprowadzkę – tym razem na drugi brzeg Wisły. – W końcu tego roku kończy się umowa najmu obecnej powierzchni. Decyzja o zmianie siedziby została podjęta w konsekwencji standardowego rozeznania rynku, prowadzonego przez ZTM. Przenosimy się do budynku przy ulicy Grochowskiej 316/320 – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. To teren dawnych zakładów PZO, mieszczących się przy przystanku Bliska. Właścicielem obiektu jest Baleta.

O przeprowadzce zadecydowało kilka czynników. To przede wszystkim nieodpowiadające potrzebom ZTM rozkład pomieszczeń w obecnej siedzibie – w tej chwili, mimo że pod jednym adresem, pomieszczenia są w trzech miejscach w budynkach połączonych ze sobą klatkami schodowymi, co znacznie utrudnia pracę i komunikację między pracownikami. Na Żelaznej brakuje też powierzchni magazynowej i parkingowej. ZTM potrzebuje też dodatkowej powierzchni w związku z przeniesieniem pracowników z filii. Kolejne argumenty to konieczność zapewnienia nowych, podwyższonych standardów infrastruktury w tym IT i bezpieczeństwa, odpowiadających aktualnym wymaganiom oraz lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W nowym miejscu ZTM zajmie ok. 9500 m2 powierzchni biurowej. Dodatkowo wynajęta zostanie powierzchnia ok 300 m2 na potrzeby obsługi ZTM mieszkańców i podmiotów zewnętrznych (kancelarie, Punkt Obsługi Pasażera). – Przenosiny są przewidziane na koniec tego roku – mówi Kunert
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony