Partnerzy serwisu:

ZTM sprawdzi, czy na stacji Pole Mokotowskie można dobudować windy

Witold Urbanowicz 12.04.2019

ZTM sprawdzi, czy na stacji Pole Mokotowskie można dobudować windy
fot. Petroniusz / fotopolska.eu
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przeanalizuje możliwość poprawy dostępności północnej głowicy stacji metra Pole Mokotowskie w postaci wind bądź platform, które połączyłyby powierzchnię z antresolą i poziomem peronu. Kiedy mogłyby powstać urządzenia – nie wiadomo.
W tym roku poprawić ma się dostępność do przystanków tramwajowych nad stacją metra Pole Mokotowskie. Przy okazji budowy przejść i pasów po północnej stronie skrzyżowania Batorego i al. Niepodległości, która wymusi zmianę organizacji ruchu, drogowcy wytyczą przejście w pasie dzielącym od południowego przejścia dla pieszych do wspomnianych przystanków tramwajowych. Przy okazji ZTM zapowiedział rozważenie poprawy dostępności północnej antresoli stacji metra.

Organizator ogłosił już przetarg na wykonanie analizy techniczno-ekonomicznej możliwości budowy dodatkowych urządzeń podnoszących (windy, platformy pochyłe) w głowicy północnej stacji metra Pole Mokotowskie – przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych, łączących poziom terenu z poziomem antresoli oraz poziomem peronu. Zadaniem wykonawcy będzie też określenie szacunkowych kosztów prac projektowych i budowlanych, a także możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu metra oraz sposobu ich minimalizacji.

Termin składania ofert mija 17 kwietnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamawiający podkreśla, że w tej chwili nie ma decyzji, czy i w jakiej formule nastąpi realizacja inwestycji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony