Partnerzy serwisu:

ZTM Poznań wydał specjalną kartę PEKA na 25-lecie Pestki

Redakcja/inf. pras. 09.02.2022

ZTM Poznań wydał specjalną kartę PEKA na 25-lecie Pestki
fot. ZTM Poznań
30 stycznia minęło ćwierć wieku od uruchomienia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla miłośników PST i komunikacji miejskiej - okolicznościową kartę PEKA na okaziciela. Można ją kupić od 1 lutego.
– 25 lat Poznańskiego Szybkiego Tramwaju to wyjątkowa rocznica dla pasażerów komunikacji publicznej, ale także ważne wydarzenie w historii naszego miasta. Trasa PST na stałe wpisała się w krajobraz północnej części Poznania. Jest też symbolem poznańskiej zaradności i innowacyjności. Każdego dnia korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy pasażerów – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy specjalną, okolicznościową PEKĘ na okaziciela. Mamy nadzieję, że nowe karty na okaziciela będą atrakcyjną pamiątką rocznicy 25-lecia zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

30 stycznia 1997 roku na trasę PST wyjechał pierwszy tramwaj. Przez dwa ostatnie dni stycznia, odbywały się specjalne przejazdy dla mieszkańców. Zainteresowanie było ogromne, bo każdy chciał osobiście przetestować najnowocześniejszą wówczas trasę szybkiej komunikacji miejskiej w Polsce. Regularne kursy tramwajów na nowej trasie Pestki rozpoczęto 1 lutego 1997 r. Do dyspozycji pasażerów były trzy linie dzienne: nr 14 oraz 12 i 15 oraz tramwaj nocny. Więcej o PST, w tym historię jej powstawania oraz ciekawostki z nią związane można znaleźć w artykule o 25-leciu tej trasy.

– Wzór umieszczony na jubileuszowej karcie przedstawia całościowy plan trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, od Dworca Zachodniego do os. Sobieskiego, z charakterystyczną dla każdego przystanku PST kolorystyką – mówi Cezary Tyliński, kierownik Studia Kreatywnego Urzędu Miasta Poznania.

Karta PEKA na okaziciela – informacje praktyczne

Kartę PEKA na okaziciela można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w siedzibach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Kosztuje 27 zł, z czego 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

Podróżując z kartą PEKA na okaziciela można wyłącznie korzystać z tPortmonetki. Opłacając przejazdy należy za każdym razem przy wejściu i wyjściu z pojazdu przyłożyć kartę do czytnika.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony