Partnerzy serwisu:

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny

Witold Urbanowicz 18.06.2020

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny
mat. ZTM
Warszawski ZTM rozpisał trzeci już przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowych wind na stacji Pole Mokotowskie. Trzy z nich miałyby łączyć poziom terenu z antresolą, a jedna – halę odpraw z peronem.
Przedmiotem postępowania jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dodatkowych wind przy wejściach wschodnim, zachodnim i z przystanków tramwajowych w głowicy północnej stacji Pole Mokotowskie, które łączyłyby poziom terenu z antresolą, a także windy łączącej poziom antresoli z poziomem peronu. Wykonawca ma uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia, umożliwiające realizację robót.

Największym wyzwaniem będzie winda łącząca antresolę z peronem. Zaproponowano jej budowę w obrębie peronu pasażerskiego z łącznikiem, prowadzonym nad częścią peronu i schodami do hali odpraw. Podróżni, idący od strony antresoli północnej, mijaliby bramki i zejście na peron po lewej stronie, by dostać się do korytarza prowadzącego do windy. Wizualizacje i schematy tutaj.

To już kolejny przetarg. W pierwszym, w kwietniu, wpłynęła jedna oferta, ale znacząco przewyższała budżet zamawiającego. W kolejnym nie było ofert. Teraz trzecie już podejście. Termin składania ofert mija 26 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

ZTM jednocześnie skrócił termin wykonania usługi o miesiąc. Zamówienie będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 160 dni – do 16 grudnia 2020 r. Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu 80 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony