Partnerzy serwisu:

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii

simetra 22.10.2020

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii
Fot. Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza
W tym roku Polish-Swiss Innovation Day będzie w całości poświęcony zagadnieniom mobilności i transportu. Odbywające się wirtualnie spotkanie pozwoli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami firm szwajcarskich oraz przybliży wdrażane w tym państwie rozwiązania.
Polish-Swiss Innovation Days odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Jest to cykl niekomercyjnych konferencji tematycznych organizowanych od 2015 roku przez Ambasadę Szwajcarii oraz Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą. Celem konferencji jest umożliwienie wymiany doświadczeń między Polską i Szwajcarią w obszarach kluczowych dla rozwoju społeczeństwa i wymagających innowacyjnych rozwiązań. Uczestnikami tej wymiany są zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne.

W tym roku spotkanie będzie prowadzone pod hasłem Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii i odbędzie się 3 listopada 2020 roku – ze względu na sytuację pandemiczną – całkowicie w formule online.

Wprowadzane od wielu lat w Szwajcarii rozwiązania z zakresu wspólnego biletu i współpracy pomiędzy różnymi podmiotami organizującymi transport publiczny uchodzą za modelowe i najlepsze na całym świecie. Przyjazne dla klienta i zrównoważone systemy transportowe mają kluczowe znaczenie dla atrakcyjności obszarów metropolitalnych: efektywne rozwiązania w zakresie mobilności między obszarami miejskimi i ich aglomeracjami mogą stymulować rozwój gospodarczy peryferii, zwiększając tym samym spójność społeczną i przeciwdziałając podziałowi wiejsko-miejskiemu.

Świetną opinię ma także sposób organizacji transportu towarów i wykorzystanie kolei do przewozu kontenerów na zatłoczonych, alpejskich trasach.

Podczas Polish-Swiss Innovation Day sprawdzone szwajcarskie rozwiązania będą prezentowane przez ich twórców i użytkowników. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz link do rejestracji znajdą państwo na stronie Polish-Swiss Innovation Day 2020.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony