Partnerzy serwisu:

Zmiana warty. MPK Poznań z nowym prezesem

Redakcja 27.07.2021

Zmiana warty. MPK Poznań z nowym prezesem
Krzysztof Dostatni i Jacek Jaśkowiakfot. UM Poznań
Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele miejskiej spółki przez 23 lata. W ostatnim dniu na stanowisku były szef MPK uroczyście wręczył Jackowi Jaśkowiakowi statuetkę – "Złotą Wajchę".
Rada nadzorcza MPK powołała nowy zarząd spółki już w kwietniu tego roku. W sobotę (24 lipca), dzień po zakończeniu zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, uchwały te weszły w życie. Nowym prezesem został Krzysztof Dostatni, a w skład władz MPK Poznań weszli również: Jerzy Zalwowski, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu ds. technicznych.

Wojciech Tulibacki, były prezes zarządu spółki, pożegnał się w piątek z pracownikami i współpracownikami. W ostatnim dniu na stanowisku wręczył Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania "Złotą Wajchę". – To moje ostatnie służbowe zadanie na stanowisku prezesa MPK Poznań. W ubiegłym roku Kapituła przyznała prezydentowi to wyróżnienie za pomoc i prezentowanie osiągnięć spółki. Z uwagi na pandemię nie było możliwości wręczyć tej statuetki wcześniej. Pozostawiam MPK Poznań w dobrych rękach. Jestem przekonany, że ambitny i profesjonalny zespół, z którym miałem zaszczyt pracować, poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przyniosą kolejne lata – mówił Wojciech Tulibacki, który w MPK Poznań przepracował 44 lata, przez 23 lata zarządzał firmą.

– Dziękuję za wyróżnienie, otrzymać je z rąk takiego fachowca to prawdziwy zaszczyt. Dzięki Wojciechowi Tulibackiemu poznańskie MPK stało się spółką, z której przykład biorą inni przewoźnicy. Możemy być z tego dumni. Jestem pewny, że pod nowymi rządami MPK będzie nadal zapewniać wszystkim poznaniankom i poznaniakom transport publiczny na najwyższym poziomie – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Stery w MPK Poznań przejął teraz Krzysztof Dostatni. Jak sam podkreśla, komunikacja miejska to nie tylko jego praca, ale i hobby. Nowy prezes rozpoczął pracę w MPK Poznań w 2001 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Pracował w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Sam również posiada uprawnienia do prowadzenia tramwaju.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony