Partnerzy serwisu:

Złapani złodzieje, którzy rozkradają linię tramwajową do Lutomierska. W tle pytanie o to, czy linia kiedyś ożyje

Jakub Rösler 12.08.2021

Złapani złodzieje, którzy rozkradają linię tramwajową do Lutomierska. W tle pytanie o to, czy linia kiedyś ożyje
fot. OSP Konstantynów
Linia tramwajowa łącząca Lutomiersk z Łodzią jest notorycznym celem złodziei, o czym informuje policja a także straż pożarna usuwająca skutki kradzieży. O ile odcinek z Łodzi do Konstantynowa doczeka się rewitalizacji i naprawy, o tyle powrót tramwajów do Lutomierska stoi pod znakiem zapytania.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, w ostatnim czasie doszło do zatrzymania dwóch złodziei rozkradających elementy trasy tramwajowej do Lutomierska. Do zdarzenia doszło na terenie Konstantynowa Łódzkiego, a zatrzymania dokonał policjant po służbie. Zatrzymani posługiwali się nożycami do cięcia metalu. Okazało się, że nie był to pierwszy raz, kiedy podejrzani dokonywali kradzieży w tym miejscu. Jak oszacowali policjanci, straty poczynione przez zatrzymanych przekraczają 75000 złotych.

O podobnych incydentach informowała ostatnio Ochotnicza Straż Pożarna z Konstantynowa, której członkowie regularnie biorą udział w usuwaniu szkód dokonywanych przez złodziei. Systematycznie rozkradana jest linia tramwajowa łącząca Łódź z Lutomierskiem, a Konstantynów Łódzki leży na trasie tej linii. Przypomnijmy, że tramwaje przestały tam kursować w 2019 roku, z powodu złego stanu technicznego torowiska. Lutomiersk jest jedyną wioską w Polsce, która dysponuje własną pętlą tramwajową.

Kilka dni temu władze Łodzi i Konstantynowa porozumiały się w kwestii wspólnej inwestycji mającej na celu wyremontowanie 7 kilometrowego odcinka łączącego Łódź z tym miastem. Zgodnie z zapowiedziami, władze obu miast liczą na powrót tramwajów już w 2023 roku. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym niedawnym tekście na ten temat.

O ile powrót tramwajów do Konstantynowa jest całkiem realny, a ogłoszenie przetargu przybliża ten moment, o tyle losy odcinka od Konstantynowa do Lutomierska pozostają niejasne. Samorządowcy podczas ogłoszenia porozumienia o modernizacji pierwszej części trasy wyrazili głębokie nadzieje na to, że drugą częścią inwestycji będzie modernizacja reszty trasy, aż do pętli w Lutomiersku. Na razie jednak są to ustne deklaracje, które nie przekładają się na konkretne działania.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony