Partnerzy serwisu:

ZKM w Elblągu wybrał drugiego przewoźnika. Jest nim lokalny PKS

Witold Urbanowicz 11.01.2021

ZKM w Elblągu wybrał drugiego przewoźnika. Jest nim lokalny PKS
fot. MJ
ZKM w Elblągu otworzył oferty w nowym przetargu na obsługę komunikacyjną przez siedem lat z wykorzystaniem co najmniej 16 autobusów. O zamówienie ubiegało się czterech oferentów. Zgodnie z przewidywaniami wygrał PKS w Elblągu, który złożył najtańszą ofertę.
Przedmiotem przetargu jest świadczenie usług przewozowych w okresie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. Szacowana liczba wozokilometrów to 6 750 000 wzkm w całym okresie trwania zamówienia. Liczba wzkm może być zmniejszona maksymalnie o 20% lub zwiększona maksymalnie o 10%. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Przed końcem roku minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty z ofertami na kwotę od 45,640 mln zł do 58,185 mln zł. Wszystkie przewyższały budżet określony na 42,282 mln zł. Ostatecznie zamawiający postanowił zwiększyć środki i wybrać ofertę PKS w Elblągu, które złożyło najtańszą propozycję.

Poprzednio organizator nieskutecznie próbował już udzielić zamówienia lokalnemu PKS-owi, którego oferta za 44,380 mln zł brutto – po odwołaniach firmy Arriva, która zarzucała przewoźnikowi rażąco niską cenę – musiała zostać odrzucona. W tym przetargu Arriva już nie startowała.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony