Partnerzy serwisu:

Zielony Transport Publiczny. Piotrków Trybunalski z dofinansowaniem na elektrobusy

Redakcja 29.07.2021

Zielony Transport Publiczny. Piotrków Trybunalski z dofinansowaniem na elektrobusy
fot. Solaris
Wniosek Piotrkowa Trybunalskiego o pozyskanie dofinansowania na zakup autobusów elektrycznych zyskał pozytywną opinię Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie, w ramach programu Zielony Transport Publiczny, miasto starało się o środki na 10 elektrobusów i infrastrukturę.
Na początku roku Piotrków Trybunalski złożył wniosek do NFOŚiGW w ramach programu Zielony Transport Publiczny o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania. Obejmował on 10 autobusów elektrycznych, trzy ładowarki szybkie o mocy do 450kW, które zostaną zlokalizowane na pętlach przy ul. Słowackiego oraz Dmowskiego, a także pięć ładowarek „wolnych” dwustanowiskowych o mocy do 100kW służących do ładowania autobusów na zajezdni MZK. Ponadto projekt zakłada pokrycie kosztów przeszkolenia kierowców oraz pracowników zaplecza technicznego.

W marcu wniosek przeszedł ocenę formalną, a w zeszłymtygodniu do Urzędu Miasta dotarło pismo informujące, że wniosek otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną i Piotrków Trybunalski otrzyma dotację.

W najbliższych dniach odbędą się jeszcze negocjacje, podczas których między NFOŚiGW a Urzędem Miasta zostaną doprecyzowane szczegóły formalno-techniczne dotyczące m.in. ustalenia ostatecznej kwoty dofinansowania, harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz efektu ekologicznego.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony