Partnerzy serwisu:

Zielona Góra. Pierwszy elektryczny Ursus City Smile 12 LFE już wyjechał na trasę

Jakub Dybalski 04.09.2018

arrow
arrow
Zielona Góra. Pierwszy elektryczny Ursus City Smile 12 LFE już wyjechał na trasę
fot. MZK Zielona Góra/FB
Zielona Góra. Pierwszy elektryczny Ursus City Smile 12 LFE już wyjechał na trasę
Zielona Góra. Pierwszy elektryczny Ursus City Smile 12 LFE już wyjechał na trasę
Do Zielonej Góry dojechało już pięć z 47 autobusów elektrycznych, które ma tam dostarczyć Ursus Bus. Powstanie tam największa, na ten moment flota elektrobusów w Polsce. Pierwszy już w poniedziałek wyjechał na trasę.
MZK Zielona Góra pochwalił się zdjęciem elektrobusa z linii np. 9 i poinformował, że pojazd będzie kursował na tej właśnie trasie na dwóch porannych kursach (wraz z powrotami). W sumie w zajezdni jest już pięć zielono–żółtych City Smile 12 LF Electric od Ursus Busa. Pierwszy autobus trafił do Zielonej Góry w połowie sierpnia.

To, póki co, największe zamówienie na elektrobusy w Polsce. W sumie, za 47 autobusów Zielona Góra zapłaciła 96,5 mln zł, ale w osobnym przetargu zamówiono infrastrukturę, a częścią przygotowań była też przebudowa zajezdni. Tabor elektryczny będzie stanowił ok. 60 proc. całego zasobu autobusowego w tym mieście.

Zgodnie z deklaracją producenta, który w przetargu pokonał Solarisa, autobusy miały być dostarczane od czerwca. MZK podpisał jednak w kwietniu aneks do umowy z Ursusem, który przesuwał termin pierwszej dostawy na lipiec.

„Zmiany zostały wprowadzone z uwagi na przedłużające się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę systemów ładowania oraz przedłużenie czasu na wykonanie przebudowy Zajezdni Autobusowej MZK w Zielonej Górze, w ramach której planuje się wykonanie infrastruktury elektroenergetycznej niezbędnej do ładowania autobusów” – wytłumaczyła nam w mailowej odpowiedzi Małgorzata Jelińska z MZK Zielona Góra. Potem jeszcze raz, z powodów organizacyjnych po stronie MZK, termin pierwszej dostawy przesunięto. Pozostała część zamówienia, została zrealizowana. Pojazdy serwisowe przyjechały do Zielonej Góry w maju, a stanowiska diagnostyczne, w trakcie pierwszej dostawy.

Nie zmienia się ostateczny termin dostaw, co oznacza, że pozostałe 42 elektrobusy mają trafić do Zielonej Góry z końcem listopada tego roku.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony