Partnerzy serwisu:

Zielona Góra. MZK testuje elektryczne Citaro

Jakub Dybalski 23.05.2019

Zielona Góra. MZK testuje elektryczne Citaro
fot. MZK Zielona Góra/FB
Dziś, 23 maja, po Zielonej Górze kursuje testowy Mercedes e-Citaro. Zielonogórski przewoźnik, który dysponuje dziś flotą ponad czterdziestu autobusów elektrycznych, chce się zapoznać z nowym produktem Mercedesa, bo być może niedługo będzie musiał dokupić pojazdy.
MZK Zielona Góra w zeszłym roku wymienił dużą część swojej floty autobusowej na elektryczną. Rozstrzygnął na korzyść Ursus Busa bardzo duży przetarg na 47 pojazdów z takim napędem. Niestety będący w dużych kłopotach finansowych producent z Lublina do tej pory dostarczył – z poślizgiem – tylko 43 autobusy. Zielonogórski przewoźnik naliczył kary i prawdopodobnie zerwie umowę.

Autobus od Mercedesa został skierowany na linię nr 6, na jednodniowe testy. To nie jedyny producent, który miał okazję zaprezentować swój pojazd w tym mieście. Jeszcze przed wspomnianym przetargiem testowo w Zielonej Górze kursowały pojazdy Solarisa i Skody.

Mercedes to nowy gracz na rynku elektrobusowym. Wielcy europejscy producenci dopiero niedawno zaprezentowali swoje pierwsze pojazdy bateryjne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony