Partnerzy serwisu:

Zgierz: Biletomaty zdewastowane. Działały dwa tygodnie

Kasper Fiszer 13.12.2018

Zgierz: Biletomaty zdewastowane. Działały dwa tygodnie
Jeden z nowych automatów ma stanąć na pl. Kilińskiegofot. Kasper Fiszer
Nie działa już ani jeden z dwóch zainstalowanych niedawno zgierskich biletomatów stacjonarnych. Urządzenia zostały zdewastowane, a ich naprawa jest skomplikowana. Nie wiadomo więc na razie, kiedy uda się przywrócić je do pracy.
W listopadzie informowaliśmy na naszych łamach o rozpoczęciu funkcjonowania dwóch pierwszych biletomatów w Zgierzu. Maszyny trafiły tam z nieodległej Łodzi i sprzedawały zarówno bilety lokalne, jak i łódzkie (ważne m.in. w komunikacji zastępczej za zawieszone linie tramwajowe 45 i 46). Miejscy urzędnicy nazwali urządzenia sympatycznym słowem „jeżomaty” i zapewniali, że wkrótce będzie ich więcej.

Naprawa będzie długa i skomplikowana

Ambitne plany rozbudowy sieci sprzedaży dotyczyły nawet wprowadzenia możliwości zakupu biletu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wszystkie zamierzenia trzeba jednak odłożyć na później: ani jeden automat biletowy nie jest obecnie czynny. Obydwa urządzenia bardzo szybko zniknęły też ze swoich pierwotnych lokalizacji.

– Pierwsze zgierskie biletomaty stacjonarne zostały zdewastowane dwa tygodnie po ich zainstalowaniu – tłumaczy Anna Warda-Walczyk z Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. Nie wiadomo na razie, kiedy „jeżomaty” wrócą na swoje miejsca. – Naprawa takiego urządzenia to bardzo długi i skomplikowany proces. W związku z powyższym biletomaty nie będą działać do odwołania – zapowiada nasza rozmówczyni.

Oprócz dwóch naprawianych będą trzy nowe automaty

Nie zmienia to jednak planów rozszerzenia sieci sprzedaży o nowe urządzenia. – W przyszłości planuje się posadowienie kolejnych trzech biletomatów stacjonarnych w pobliżu przystanków autobusowych na placu Targowym, placu Kilińskiego i przy ul. Długiej (Dołek) – zapowiada przedstawicielka MUK. Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski zapowiedział także wcześniej rozpoczęcie starań o pozyskanie automatów mobilnych, które zostałyby zamontowane w autobusach zgierskiej komunikacji miejskiej.

Wandalizm pozostaje dużym problemem dla organizatorów komunikacji z aglomeracji łódzkiej. Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o uszkodzeniach płyt w tunelu pod peronem przystanku kolejowego Łódź Niciarniana, wcześniej .– o zdewastowanej windzie prowadzącej na peron kolejowy na Dąbrowie. Na tramwajowych liniach podmiejskich zdarzały się natomiast kradzieże elementów sieci trakcyjnej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony