Partnerzy serwisu:

Fiasko przetargu na rozbudowę Warszawy Gdańskiej. Zero ofert

Witold Urbanowicz 03.10.2018

Fiasko przetargu na rozbudowę Warszawy Gdańskiej. Zero ofert
fot. WU
Fiaskiem kończy się przetarg PKP PLK na rozbudowę stacji Warszawa Gdańska z myślą o obsłudze zwiększonych potoków podróżnych w czasie zamknięcia linii średnicowej. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.
Przed rozpoczęciem przebudowy linii średnicowej PKP PLK zaplanowały szereg działań wyprzedzających i przygotowawczych. Jednym z nich jest dostosowanie Warszawy Gdańskiej, gdzie miałby zostać przekierowany ruch dalekobieżny, do zwiększonego ruchu podróżnych.

Zarządca infrastruktury założył budowę nowego przejścia podziemnego po zachodniej stronie stacji z łącznikiem prowadzącym do istniejącego tunelu, a także projektowanego nowego dworca z budynkami biurowymi. W istniejącym tunelu przewidziano zamianę schodów zwykłych na ruchome. Zaplanowano także budowy dwóch kładek – wschodniej, łączącej perony z wiaduktem w ciągu Andersa oraz zachodniej, łączącej perony z ul. Felińskiego oraz ul. Kłopot. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (2 października) minął termin składania ofert. W postępowaniu nie wystartowała żadna firma, w związku z czym PKP PLK unieważniają przetarg.

Opóźnienie w realizacji rozbudowy Warszawy Gdańskiej może już nie być dla PKP PLK tak dużym problemem z uwagi na zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji w Warszawskim Węźle Kolejowym. Wszystko wskazuje na to, że przebudowa linii średnicowej zostanie przesunięta na nową perspektywę unijną, rozpoczynającą się w 2021 r. – W 2020 roku, gdy zakończą się prace projektowe będziemy wiedzieli jako powinna być koncepcja tej inwestycji, jaki jest stan obiektów, jakie dokładnie prace należy wykonać. Trzeba zrobić wszystko, by w programie znalazły się środki na całą tę inwestycję – mówił niedawno Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony