Partnerzy serwisu:

ZDM Warszawa z kolejnymi uzgodnieniami ws. pasów w rejonie Ronda Dmowskiego. Prace w tym roku?

Witold Urbanowicz 02.02.2021

ZDM Warszawa z kolejnymi uzgodnieniami ws. pasów w rejonie Ronda Dmowskiego. Prace w tym roku?
fot. UM Warszawa
Trwa projektowanie zapowiadanych od 2014 r. pasów w rejonie ronda Dmowskiego. ZDM poinformował właśnie o otrzymaniu uzgodnienia od Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, który skupia wszystkich gestorów sieci podziemnych. – Nastawiamy się na realizację prac budowlanych latem – jest to całkowicie realny scenariusz – informuje Zarząd Dróg Miejskich.
Zgodnie z procedowanym projektem naziemne przejścia dla pieszych mają powstać w pewnym oddaleniu od samego ronda u zbiegu Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej, po zewnętrznej stronie przystanków tramwajowych. I tak pasy powstaną na wysokości ulic Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej. Obecne przejście podziemne, które stanowi też wygodne dojście do metra, pozostanie. Pojawią się tez przejazdy rowerowe, a wysepki tramwajowe zostaną nieco poszerzone.

Wyznaczenie pasów zapowiadanych od 2014 r. ciągle jednak przesuwa się w czasie. Projekt przejść został wreszcie zatwierdzony w zeszłym roku, a teraz ZDM otrzymał tzw. uzgodnienie ZUD od Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, który skupia wszystkich gestorów sieci podziemnych. – Mamy więc już za sobą jeden z trudniejszych etapów przygotowywania inwestycji - wskazują drogowcy. Decyzja ta, jak informują drogowcy, wyznacza odległości między projektowanymi obiektami (np. zjazdami czy sieciami) oraz w stosunku do granic działek i innych obiektów. Pozwala też na przygotowanie projektów przebiegu sieci wodnej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej pod przyszłe prace budowlane.

Dalsze prace projektowe mają potrwać do kwietnia. – Nastawiamy się na realizację prac budowlanych latem – jest to całkowicie realny scenariusz – informują drogowcy.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony