Partnerzy serwisu:

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy i Otmuchowa

Jakub Dybalski 18.06.2014

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy i Otmuchowa
rynek w Nysiefot. Robert A. Mason, lic. CC BY 3.0
Zespól Doradców Gospodarczych Tor wygrał przetarg na opracowanie projektu planu zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze gmin Nysa i Otmuchów. Urząd Miejski w Nysie wybrał ofertę najkorzystniejsza jeśli chodzi o cenę.
Plan transportowy to dokument, którego uchwalenie jest ustawowym obowiązkiem dla organizatorów transportu. Dotyczy województw, powiatów powyżej 80 tys. mieszkańców i gmin powyżej 50 tys. mieszkańców. To dokument, w którym samorządy opisują charakter transportu publicznego na zarządzanym przez siebie terenie, jego szanse i zagrożenia, a także plany rozwoju w najbliższych latach. Plan ma być podstawą ewentualnych zmian w organizacji komunikacji.

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy. Jego oferta okazała się lepsza od tych zaproponowanych przez Blue Ocean Buisness Consulting i firmę TRAKO. ZDG TOR ma doświadczenie w tego typu projektach. Niedawno opracował plan transportowy dla Inowrocławia.

Nysa to zresztą pod względem transportowym bardzo ciekawa gmina. Powiat nyski był jednym z pierwszych w Polsce, który w zeszłym roku opracował plan transportowy. Sama gmina zasłynęła tym, że jako jedna z pierwszych wprowadziła bezpłatną komunikację, ale na specyficznych warunkach. Za darmo autobusami w Nysie jeżdżą… kierowcy samochodów, którzy kontrolerowi pokażą prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Władze miasta wyjaśniają, że to sposób na ograniczenie ruchu samochodowego w mieście.

Po Nysie i Otmuchowie jeździ dziś 5 linii autobusowych, przy czym większość z nich kursuje w kilku wariantach (w sumie jest 11 tras).

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony