Partnerzy serwisu:

ZDG TOR na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Leonard Dolecki 02.09.2015

ZDG TOR na Forum Ekonomicznym w Krynicy
fot. Forum Ekonomiczne
Organizowane co roku we wrześniu Forum Ekonomiczne zyskało przez ponad 20 lat dobrą renomę i każdego roku goszczą na nim eksperci, liderzy polityki i biznesu z całego świata. W bieżącym roku odbędzie się ono w dniach 8-10 września. W tym czasie z. d. g. TOR przeprowadzi w Krynicy-Zdrój dwa panele dyskusyjne o tematyce kolejowej i transportu publicznego.
Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój jest organizowane od ponad 20 lat. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 3 tys. gości z 60 krajów. Co roku forum organizowane jest na początku września. W 2015 odbędzie się ono w dniach 8-10 września. Celem imprezy jest nie tylko prezentowanie ofert oraz szykanie możliwości współpracy ale również rozmowa najwyższej klasy teoretyków i praktyków biznesu.

W czasie forum odbędzie się 6 sesji plenarnych i ponad 180 paneli dyskusyjnych z czego dwa będą organizowane przez ZDG TOR. Goście tych paneli pochodzą z całego świata i są przedstawicielami dużych firm oraz organizacji państwowych. ZDG TOR podejmie w Krynicy-Zdrój tematykę kolejową oraz transportu publicznego.

Tematyka kolejowa

Tematem pierwszego z nich będą polskie inwestycje infrastrukturalne w kontekście międzynarodowych projektów transportowych. Podczas panelu zaprezentowane zostaną zmiany zachodzące na polskiej kolei w kontekście globalnym. Rozwój transportu i ciągle rosnące przewozy z Azji do Europy zachęcają do szukania nowych rozwiązań. Beneficjentem może być Polska kolej. PKP Cargo wychodzi na nowe rynki, ale konkurencja jest spora. Należą do niej m. in. inni przewoźnicy, a zwłaszcza spedytorzy morscy. W Polsce brakuje jeszcze infrastruktury, ale są pieniądze na niezbędne inwestycje.

Moderatorem panelu, który odbędzie się 8 września o godzinie 16:00 będzie Łukasz Malinowski, redaktor naczelny pisma i portalu „Rynek Kolejowy“. Udział w nim wezmą m. in. Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Adam Purwin, prezes zarządu, PKP Cargo, Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu, ZDG TOR, Sławomir Żałobka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Maciej Brzozowski, dyrektor przedstawicielstwa Portu Hamburg w Polsce. Komentatorem będzie Sergej Panczenko, dyrektor departamentu Ministerstwa Transportu i Komunikacji na Białorusi.

Panel transportu publicznego


Drugi panel organizowany przez ZDG TOR odbędzie się 9 września o godzinie 13:00 i podejmie tematykę przestrzeni miejskiej i udziału w niej transportu zbiorowego. Debata będzie się koncentrowała na pokazaniu jak inwestycje w komunikację i transport przekładają się na wartość przestrzeni miejskiej, w kontekście trendu rezygnacji z samochodu, ograniczania dostępu samochodów do centrum miast, walki ze smogiem, przesiadania się ludzi na rowery, rosnącym wykorzystaniem transportu szynowego (kolej, tramwaj, metro) oraz innych rozwiązań jak np. metrobus.

Tutaj moderator będzie Jakub Klimkiewicz, członek zarządu ZDG TOR. Panelistami będą Emilio D'Alessio, prezes honorowy Coordinamento Agende 21 Locali Italiane, Tomasz Szuba, prezes zarządu TINES Capital Group, Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdynia, Jarosław Bator, członek zarządu PKP, Jacek Bielecki, członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, Kacper Winiarczyk, dyrektor ds. operacyjnych Uber Poland oraz Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony