Partnerzy serwisu:

ZDG TOR i Qumak SA w Kijowie

Redakcja 26.11.2014

ZDG TOR i Qumak SA w Kijowie
Rozmowy w Kijowiefot. RK
W środę (26 listopada) przedstawiciele firmy Qumak SA i ZDG TOR spotkali się z władzami Kijowa. Rozmawiali o potencjalnej współpracy przy projektach technologicznych mających na celu stworzenie najnowocześniejszych rozwiązań związanych z komunikacją miejską w tym mieście.
Podczas rozmów mer Kijowa Witalij Kliczko przedstawił priorytety metropolii na tym polu oraz swoje oczekiwania co do efektów takich działań dla jej mieszkańców. Przedstawiciele Qumak SA opisali osiągnięcia firmy w tym zakresie i zadeklarowali wolę wykorzystania kompetencji oraz wieloletnich doświadczeń w Polsce do działań na terenie Kijowa. Rozmowy to kolejny przykład zacieśniającej się współpracy polsko-ukraińskiej, wspieranej bardzo skutecznie przez Ambasadę Polski w Kijowie.

Współpraca zacieśnia się 

Projekt będzie realizowany przez KievPassTrans, czyli instytucję, która czuwa nad transportem publicznym w Kijowie. Jej dyrektor generalny Sergiej Maisel był gościem honorowym III Kongresu Transportu Publicznego w Bydgoszczy.

Środowe spotkanie odbyło się w ramach realizacji umowy ramowej podpisanej pod koniec września między władzami Kijowa a ZDG TOR o współpracy w zakresie doradztwa przy restrukturyzacji transportu publicznego. Ma to związek ze stowarzyszeniem Ukrainy z Unią Europejską.

Polskie tramwaje produkowane w Kijowie?

Umowa obejmuje też pomoc ze strony ZDG TOR w zakresie pozyskiwania inwestycji oraz źródeł ich finansowania. Stolica Ukrainy może liczyć w ramach przygotowywanego programu na 150 mln euro. Podczas niedawnego KTP w Bydgoszczy Sergiej Maisel zapowiedział, że chciałby wspólnie z polskimi firmami produkować tramwaje. Qumak SA, którego przedstawiciele uczestniczyli w środowym spotkaniu, to z kolei jedna z wiodących polskich firm z obszaru IT.

Bogusław Kowalski, dyrektor generalny ZDG TOR, który przewodniczył polskiej delegacji, przyznał, że rozmowy miały bardzo konkretny i konstruktywny charakter. Na wniosek mera Witalija Kliczki w najbliższym czasie zostaną przedstawione kolejne projekty inwestycyjne. ZDG TOR został też poproszony o rozszerzenie umowy o współpracy z Miastem Kijów o inne obszary funkcjonowania aglomeracji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony