Partnerzy serwisu:

Zawiercie. 15 autobusów dostarczą MMI i Solaris

Jakub Dybalski 02.11.2018

Zawiercie. 15 autobusów dostarczą MMI i Solaris
fot. ZKM Zawiercie/FB
W Zawierciu rozstrzygnięto przetarg na dostawę 15 krótkich autobusów. Część postępowania rozstrzygnięto już wcześniej. Teraz miasto zdecydowało się przyjąć ofertę Solarisa, która nieco przekraczała budżet.
Zaskoczenia być nie mogło, bo w obu częściach zamówienia złożono tylko po jednej ofercie. Nie wiadomo było tylko, czy zamawiający przyjmie tę, która przekraczała sumę przeznaczoną na zakupy.

Pierwsza część zamówienia dotyczyła 9 autobusów MINI. Tu ofertę złożyła firma MMI ze Zbyszewa, która specjalizuje się w dostawach krótkich pojazdów. Sprzeda je za 7 287 381 zł brutto co mieści się w założeniach zamawiającego, który te autobusy był gotowy zapłacić 7 749 000 zł brutto. Decyzję ogłoszono już na początku października.

Jednak dopiero teraz zaakceptowano ofertę Solarisa w drugiej części zamówienia. W tym wypadku chodzi o 6 autobusów MIDI. Solaris zażądał za nie 7 136 460 zł brutto. W Zawierciu chcieli zapłacić za te pojazdy tylko 7 011 000 zł brutto, ale ostatecznie urzędnicy zdecydowali dorzucić do puli przetargowej brakującą sumę.

Krótsze pojazdy (do 9 metrów) mają pomieścić minimum 38 podróżnych, w tym od 12 do 15 na stałych miejscach siedzących. Autobus ma być wyposażony w drzwi w układzie 1-2 lub 2-2. Pojazdy midi o długości do 10,8 mają pomieścić 80 podróżnych, w tym co najmniej 29 na miejscach siedzących i posiadać troje drzwi (1–2–2 lub 2–2–2). W obu przypadkach chodzi o pojazdy z napędem diesla.

MMI ma dostarczyć autobusy do Zawiercia w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy. Solaris swoje pojazdy dostarczy w dwóch etapach, część latem a część jesienią przyszłego roku.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony