Partnerzy serwisu:

Zamówienie na siedem pociągów dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Witold Urbanowicz 13.07.2018

Zamówienie na siedem pociągów dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej
fot. Chris GBNL, lic. CC BY-SA 2.0 Wikimedia commons
Województwo Wielkopolskie rozpisało przetarg na zakup pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na dwie kolejne jednostki. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi połączeń aglomeracyjnych w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.
Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Województwo Wielkopolskie, jest zakup pięciu nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na zakup dwóch kolejnych jednostek, przeznaczonych do wykonywania aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Wartość projektu, realizowanego dzięki funduszom unijnym, jest szacowana na 136,5 mln zł netto.

Zakupiony tabor będzie dostosowany do obsługi ruchu aglomeracyjnego z prędkością 160 km/h. W każdym członie przewidziano dwie pary drzwi. Jak informuje zamawiający, dla każdego pojazdu przewidziano m.in. min. 240 miejsc siedzących, 5 automatów biletowych, dwie toalety w układzie zamkniętym, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system Wi-Fi, system dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring, miejsca dla niepełnosprawnych i do przewozu rowerów, pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, automatyczne odświeżacze powietrza, defibrylatory itp. Ponadto pojazdy będą gotowe do zainstalowania systemu Poznańskiej Karty Aglomeracyjnej (PEKA) na pokładzie.

Termin składania ofert mija 21 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej trzech nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, o wartości nie mniejszej niż 12 mln zł netto każdy. Każdy pojazd musi mieć co najmniej trzy człony. O wyborze zadecydują cena (60%), długość okresu gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady na cały pojazd (25%), termin dostawy dwóch pierwszych pojazdów (9%) oraz trzeciego i czwartego pojazdu (6%).

Na realizację przeznaczono 660 dni, czyli nieco mniej niż dwa lata. Pojazdy mają zostać dostarczone do punktu utrzymania taboru Kolei Wielkopolskich, zlokalizowanego w Zbąszynku. Jeśli zamawiający zdecyduje się dokupić jeden pojazd, to ten powinien zostać dostarczony w terminie 180 dni kalendarzowych od przekazania informacji o skorzystaniu z opcji. W przypadku dwóch pojazdów termin ten wynosi 270 dni.

Poznańska Kolej Metropolitalna wystartowała 10 czerwca. Połączenia są uruchamiane na liniach wyjazdowych z Poznania w kierunku Jarocina, Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Wągrowca w oparciu o ofertę Kolei Wielkopolskich. Według założeń pociągi mają odjeżdżać co pół godziny w szczycie. We wrześniu tego roku pociągi mają dojechać do Swarzędza. W latach 2019-2021 mają zostać uruchomione natomiast linie do Kościana, Wrześni, Gniezna, Rogoźna Wielkopolskiego i Wronek.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony