Partnerzy serwisu:

Zamiast MAN-ów do Wrocławia trafią najprawdopodobniej kolejne Mercedesy Citaro

Redakcja 12.12.2018

Zamiast MAN-ów do Wrocławia trafią najprawdopodobniej kolejne Mercedesy Citaro
fot. MPK Wrocław
MAN Truck & Bus Polska wycofał się z podpisania kontraktu na dostawę 50 niskopodłogowych przegubowych autobusów z opcją dostawy kolejnych 50 pojazdów. MPK Wrocław będzie dążyło do zawarcia kontraktu z drugim oferentem, który złożył swoją ofertę w przetargu – EvoBus Polska.
Przedmiotem przetargu jest dostawa 50 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów przegubowych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Zamówienie zawiera też opcję w postaci możliwości zamówienia do 50 kolejnych autobusów. Długość pojazdu określono na 17,5–18,75 m, a pojemność na co najmniej 140 podróżnych (w tym min. 32 miejsca siedzące i 101 miejsc stojących). Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2-2, każde o szerokości min. 1230 mm. Przy trzecich drzwiach zaplanowano niezabudowaną przestrzeń. Autobusy mają być wyposażone w silnik o mocy min. 230 kW. Wyposażenie obejmuje trzy podwójne gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, klimatyzację oraz elektroniczną informację.

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup nowego taboru pod koniec czerwca 2018 roku. Spółka wybrała wówczas ofertę złożoną przez MAN Truck & Bus Polska, która była korzystniejsza od propozycji EvoBus Polska, dostawcy Mercedesów.

Po rozstrzygnięciu przetargu, w połowie lipca, MPK Wrocław przekazała dokumentację postępowania do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola ta trwała około 4 miesięcy i została zakończona w listopadzie. Po tym czasie, niestety, MAN Truck & Bus Polska powiadomił przewoźnika, że wykonanie zamówienia nie jest możliwe na warunkach określonych w postępowaniu i że odstępuje od zawarcia umowy.

W tej sytuacji dokonano kolejnego wyboru dostawcy, który brał udział w tym przetargu. Wybrano firmę EvoBus Polska. Pojazdy Mercedes Citaro powinny trafić do Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to kolejne autobusy tej marki we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że 60 nowych mercedesów jeździ już po ulicach Wrocławia od wiosny ubiegłego roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony