Partnerzy serwisu:

Zakopane z ofertą od Solarisa na kolejne autobusy

Witold Urbanowicz 01.04.2020

Zakopane z ofertą od Solarisa na kolejne autobusy
fot. UM Zakopane
W Zakopanem otwarto oferty w przetargu na dwa niskopodłogowe pojazdy MIDI. Wystartowal jedynie Solaris. Nowe pojazdy dołączą do czterech autobusów, które jeżdżą pod Tatrami od 2016 r.
Cztery lata temu Zakopane uruchomiło komunikację miejską, korzystając z czterech Solarisów 8,9 LE, które obsługują dwie linie. Miasto, które do tej pory opierało transport na busach wożących turystów do głównych punktów wypadowych w góry, zyskało prawdziwą komunikację publiczną.

Teraz Zakopane chce pozyskać dwa kolejne autobusy i, podobnie jak poprzednie, mają tam trafić na zasadzie leasingu operacyjnego. Będą dłuższe, bo mają mierzyć 10-11 m. Powinny mieścić minimum 70 pasażerów w tym 25 na miejscach siedzących, a 6 siedzeń ma być dostępnych z niskiej podłogi, która ma się ciągnąć aż do trzecich drzwi. W autobusie musi się znaleźć miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Do pojazdu ma prowadzić troje drzwi w układzie 1-2-2. W obu pojazdach mają się znaleźć biletomaty.

Leasing autobusów ma być rozpisany na 48 miesięcy. Zamawiający, czyli spółka TESKO, która zajmuje się w Zakopanem m.in. organizacją komunikacji, ma płacić za autobusy w 47 równych ratach, a ewentualna opłata końcowa, która spowoduje wykupienie autobusów, ma wynosić 10 proc. ich wartości netto.

Wczoraj (31 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris w konsorcjum z Millenium Leasing z ofertą na kwotę 2,696 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu, który określono na kwotę 2,552 mln zł brutto.

Zgodnie z dokumentacją przetargową odbiór końcowy autobusów ma nastąpić do 15 listopada 2020 r. Odbiór techniczny u producenta zaplanowano na miesiąc przed terminem odbioru końcowego.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony